Російський газопровід зараз не відповідає нормам європейського енергетичного законодавства
З різкою критикою завершення проєкту газопроводу «Північний потік-2» публічно виступила глава МЗС ФРН Анналена Бербок. Про це вона, як повідомляє Інформатор, заявила у неділю, 12 грудня, у прямому ефірі німецького телеканалу ZDF.
На думку нового глави зовнішньополітичного відомства Німеччини, плановане введення в експлуатацію «ПП-2» зараз безпідставне і не відповідає нормам європейського енергетичного законодавства. Анналена Бербок в інтерв'ю для ZDF відповіла на кілька актуальних питань. У тому числі і про її позицію щодо майбутньої роботи «ПП-2» у Євросоюзі.
«У разі подальшої ескалації (російсько-українського конфлікту. – Ред.) цей трубопровід більше не може бути підключений до мережі. Такий крок був узгоджений колишнім федеральним урядом із Конгресом США і це наша позиція на сьогодні», - уточнила голова МЗС Німеччини.
За її словами, у своїй угоді сторони нової правлячої у ФРН коаліції особливо прописали пункт про те, що до енергетичних проєктів (до них також віднесли і «Північний потік – 2») обов'язково застосовується європейське енергетичне законодавство.
«І це означає, що у нинішньому вигляді цей трубопровід не може бути схвалений, оскільки він не відповідає вимогам європейського енергетичного законодавства, а питання безпеки у будь-якому випадку залишаються невирішеними», - зауважила Анналена Бербок.
В інтерв'ю з міністром закордонних справ ФРН зайшла мова також про військову агресію Росії проти України. Стосовно цієї теми глава німецького МЗС особливо зазначила, що «визнання суверенітету України залишається основою для всіх наших дій та для всіх переговорів» з Росією.
При цьому Анналена Бербок залишила деякий простір для маневру РФ і позначила, що «двері для переговорів завжди і в будь-який час відчинені». Тому країни, які входять до Великої сімки, готові повернутися до «нормандського» формату переговорів із Кремлем. Але зараз країни Заходу мають обґрунтовані побоювання з приводу можливого вторгнення російської армії в Україну.
«Зараз ми знаходимося на тій стадії, коли ми хочемо зробити все, щоб переговори могли відбутися знову, тому що переговори – найкращий та найнадійніший спосіб уникнути подальшої ескалації», - зазначила Бербок.
Вона також нагадала, що минулого літа США та Німеччина у спільній заяві нагадали керівництву Росії, що «використання енергоресурсів як зброю або вчинення подальших агресивних дій проти України призведе до того, що Німеччина буде змушена домагатися вживання ефективних заходів, включаючи і санкції, щоб обмежити можливості Росії щодо експорту в енергетичний сектор Європи, включаючи експорт газу».
До складу Великої сімки входять Великобританія, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія та США.
Раніше Інформатор повідомляв про тематику телефонної розмови президентів США та РФ. А також про підсумки.
Нагадаємо, раніше США пригрозили Росії небаченими раніше санкціями у разі нового вторгнення в Україну.
Зазначимо, що напередодні секретар РНБОУ заявив, що Росія розуміє лише «мову сили», тому для України важлива підтримка США, Канади та Британії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.