"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
У МОН пояснили, чи буде онлайн навчання з 1 вересня
Уже менш ніж через місяць в Україн починається новий навчальний рік, проте наразі точно невідомо, чи повернуться діти за парти. У Міністерстві науки України все ж розробляють план щодо належних умов, щоб це стало можливим. Таку інформацію підтвердив очільник МОН.
Як передає ТСН, Оксен Лісовий зазначив, що дуже багато учнів хоче повернутися до офлайн-навчання. Зараз, підкреслив міністр, МОН працює над тим, щоб забезпечити учнів належними умовами, щоб це стало можливим. В першу чергу, йдеться про безпеку навчальних закладів.
За словами Оксена Лісового, в Україні онлайн-навчання триває вже три роки. Це значить, що є учні, які три роки тому прийшли до школи, але досі не сиділи за партами. Також це складно психологічно для підлітків, вважає міністр, оскільки вони дуже довго живуть без спільноти однолітків. Тобто, не було набуття важливих вмінь для дорослого життя та досвіду дружби, першого кохання тощо.
"Природно, що дуже багато людей хочуть повернутися до очного навчання. Наше завдання, як Міністерства освіти та науки, забезпечити тим, хто готовий і хоче повернутися, всі можливості для цього. Але безпекові умови передусім", - підкреслив Оксен Лісовий.
Слід зазначити, що для повернення очного навчання в Україну щонайменше потрібно, щоб в кожній школі були достатньо облаштовані укриття. Водночас російські окупанти нерідко атакують саме заклади освіти. За даними Міністерства науки та освіти, станом на лютий 2023 рік, російські окупанти зруйнували або пошкодили 1702 школи та 1069 дитсадків. Зокрема, й через це наразі питання, чи повернуться школярі за парти, лишається під сумнівом.
Міністр освіти та науки Оксен Лісовий також повідомляв про підготовку модернізації системи освіти в Україні. За його словами, планується скоротити кількість предметів: деякі з дисциплін замінять стислими курсами. При цьому низку уроків хочуть осучаснити. Наприклад, уроки праці.
"Сьогодні діти у школі можуть збирати FPV-дрони. 3D-принтінг доступний для підлітків. Цим усім треба володіти. Треба відходити від моделі уроків праці, коли дівчатка – це швейні машинки та каструльки, а хлопчики йдуть на лобзики", - сказав міністр освіти.
Раніше повідомлялося, що в МОН готують впровадження в школах окремого курсу статевого виховання. Для цього будуть залучені відповідні педагоги, які розроблятимуть спеціальну програму. Зазначається, що курс базуватиметься на досвіді країн Європейського Союзу. Слід підкреслити, що до цього понад 25 тисяч українців підтримали цю ідею за допомогою петиції. Статеве виховання, впевнені експерти, допоможе дітям краще підготуватися до дорослого життя та уникати ситуацій з насильством.
Нагадаємо, раніше в Києві дозволили під час повітряної тривоги запускати в шкільні укриття всіх громадян.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.