"Президент чітко дав зрозуміти обом сторонам: якщо прямий діалог не розпочнеться в найкоротші строки, то США мають піти з цього конфлікту - що б це не означало..."
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Всі нові аптеки мають бути залучені до програми " Доступні ліки"
На Форумі "Доступні ліки -2023", що проходить в Києві, Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що МОЗ працює над тим, щоб добитися нововведення у ліцензуванні нових аптечних пунктів. Всі вони мають бути залучені до програми " Доступні ліки".
"МОЗ задоволений роботою НСЗУ за 5 років роботи, - зазначив очільник міністерства. - Однак ми хочемо, щоб більше українців мали змогу отримувати доступ до програми доступні ліки".
Раніше голова НСЗУ Наталія Гусак говорила, що інспектуючи лікарні в невеликих населених пунктах, зіштовхнулась з тим, що там є єдина аптека при лікарні, і вона не залучена до програми "Доступні ліки".
"Мені прикро, що в деяких населених пунктах люди не знають про цю програму, і цк часто літні люди, які дуже потребують цієї підтримки. Ми розуміємо, що після війни, коли повернуться наші захисники, навантаження на медичну систему зросте, тому до цього ми повинні зробити велику роботу. А зараз щоб наші військові знали, що мама, бабуся, дружина можуть отримати підтримку від держави і в цьому напрямку, що вони отримають необхідні ліки", - зазначила голова НСЗУ Наталія Гусак.
Віктор Ляшко висловив застереження на майбутнє: "Ми можемо рухатись вперед, збільшуючи кількість номенклатурних позицій, збільшуючи кількість станів, яку покриває програма доступні ліки. Але паралельно з цим повинні йти в глибину - віддалятися від обласних центрів, заходити до кожного населеного пункту нашої країни і побачити, а чи там доступна ця програма?" Ключовим завданням цього і наступного року для себе очільник МОЗ назвав забезпечення доступності у кожному населеному пункті до цієї програми.
"Ми робимо певні кроки в цьому напрямку, - пояснив міністр. - Ми робимо це через зміни ліцензійних умов. Зараз ми дискутуємо з Державною регуляторною службою, щоб кожна аптека, яка відкривається в Україні, мала зобов'язання підключатися до програми " Доступні ліки". Ми зменшуємо ліцензійні вимоги до розміщення аптечних закладів у сільських населених пунктах по площі тощо. Але кожна аптека, що відкривається, за тими ж ліцензійними вимогами має бути підключена до програми".
За даними Голови Комітету ВРУ з питань охорони здоров'я Михайла Радуцького, програмою скористалися більше 4,24 мільйонів українців. Нині понад 14 тисяч аптек і аптечних пунктів мають договір із НСЗУ, відповідно якого в них можна за програмою отримати ліки, за які повністю або частково заплатила держава. Нині програма включає 515 торгових назв лікарських препаратів, серед яких 232- для лікування серцево-судинних захворювань, 53- для лікування цукрового діабету ІІ типу, 65- для лікування розладів психіки та поведінки, епілепсії тощо, 72- препарати інсуліну тощо.
До програми за оік планують долучити ще не менше мільйона українців, зазначила старший економіст сектору охорони здоров'я Представництва Світового банку в Україні Олена Дорошенко. Вже під час повномасштабної війни, за її словами, до програми долучилось більше 800 тисяч людей. І питання зміни вимог до ліцензування аптек може суттєво допомогти в цьому.
«Доступні ліки» — урядова програма, що забезпечує повну або часткову оплату вартості деяких лікарських засобів з бюджетних коштів. Вона поширюється на лікування захворювань, які добре лікуються амбулаторно, проте часто призводять до інвалідності й смерті пацієнтів.
Наталія Тютюненко
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.