Якщо дніпровський політик Святослав Олійник виїхав до Словаччини незаконно, то в МВС вже готують для нього покарання
Після 24 лютого 2022 року багато чоловіків стали на захист України. Але є й такі військовозобов'язані, які вирішили пересидіти війну за кордоном. Серед них опинився і дніпровський політик Святослав Олійник.
Після введення в Україні воєнного стану чоловіки віком від 18 до 60 років не мають права виїжджати за кордон. Зробити це вони можуть за певних умов, бо в іншому випадку їх будуть вважати втікачами.
Ми не знаємо, за яких обставин колишній голова Дніпропетровської обласної ради Святослав Олійник зміг виїхати до Словаччини, проте якщо він це зробив незаконно, то у МВС вже готують для нього покарання.
25 травня 2023 року міністр внутрішніх справ Ігор Клименко попередив, що для тих, хто незаконно перетнув кордон при поверненні чекає покарання. Поки що невідомо, про що саме йдеться, тому що у МВС поки вивчають іноземний досвід для обмеження втікачів у правах.
«Ми кожного дня затримуємо таких людей, які по підробленим документам, або по медичним підробним документам намагаються перетнути кордон, в тому числі, в якості супроводжуючої особи людини з інвалідністю», - заявив Клименко.
Головне, на думку міністра, вирішити як обладнати кордон, щоб люди не змогли через нього пройти.
«Після того, як ми закрили кордон, з'явилася інша ніша – система «Шлях». Зараз закрили систему «Шлях», з'являються якісь відрядження чи обласних військових адміністрацій, чи інших суб'єктів господарювання. Тобто люди будуть шукати завжди шляхи для того, щоб порушити закон і втекти», - заявив міністр МВС.
Для покарання втікачів напишуть законопроєкт. Це буде спільна ініціатива парламенту та уряду.
За оцінкою адвокатів, це може бути обмеження у праві стати депутатом для тих, хто незаконно перетнув кордон, а потім повернувся в Україну. Ймовірно, з’являться труднощі з продажем нерухомості, реєстрацією на новому місці проживання, отриманні прав та взаємодією з банками. Щось подібне існує в Ізраїлі, де військова служба дає як економічні, так і кар’єрні «бонуси», а ухилянтів карають. військова служба дає як економічні, так і кар’єрні «бонуси».
Не відомо, як саме дніпровський політик перетнув кордон. На початку війни були буремні часи, та ще й закриття кордонів сталося майже на добу пізніше після початку повномасштабного нападу. Проте Святослав Олійник заздалегідь заявив, що складає мандат депутата обласної ради.
Відтоді про нього нічого не було чутно: ні заяв про активну допомогу військовим та переселенцям, ні об’яв щодо збору коштів на обладнання для ЗСУ, ні активної участі у побудові укриттів та обладнання шелтерів для тих, хто втратив домівку.
Відомості про це можуть з’явитися тоді, коли закінчиться війна та будуть призначені вибори. Тоді ті, хто вже «відчув смак влади» захочуть повторити свій успіх та спробувати обратися знов. Судячи зі всього, такі політики як Олійник вважають, що в українців «пам’ять – як у рибки гуппі» і вони не пригадають, що хто робив, поки йшла війна.
Проте ми коротесенько нагадаємо, чим відомий Святослав Олійник. Це той політик, який допомагав порадами вигороджувати нардепа Віктора Лозінського, якого судити за вбивство мешканця села Кіровоградської області у 2009 році.
Це той, хто викривав на пресконференції «попередників», які нібито крали на дорожніх роботах, а потім сам міг «заробляти» на ремонтах доріг.
Олійника пов’язують з «сміттєвими війнами» у Дніпрі у 2018 році. Тоді підприємство, яке займалося вивозом сміття – «Дніпрокомунтранс» відмовилося працювати, вимагаючи підвищити тариф.
Зараз же політик «прославився» тим, що спокійно будує хатинку у Словаччині. Цікаво, за які гроші він це робить і чи може НАБУ зацікавиться його статками та статками його рідних?