Коли Святослав Олійник був народним обранцем він міг посприяти, щоб представники газової компанії попали під амністію за вбивство 23 людей у Дніпрі
Колишній нардеп та ексголова Дніпропетровської облради Святослав Олійник, який начебто закликає до миру з росією, мав відношення до «відмазування» звинувачених у вибуху газу в Дніпрі.
Розгляд справи щодо вибуху побутового газу у багатоповерхівці Дніпра тривав понад 10 років.
Саме адвокат з фірми Олійника міг затягувати справу та допоміг уникнути серйозного покарання представникам «Дніпрогазу». Нагадаємо, що ця компанія спочатку належала прихильнику путіна Вексельбергу, а потім перейшла «до рук» підсанкційного Дмитра Фірташа.
13 жовтня 2007 року у тоді ще Дніпропетровську близько 10:30 стався різкий стрибок тиску в газорозподільній мережі. Потім стався вибух, який зруйнував один та пошкодив ще три під’їзди багатоповерхівки на вулиці Мандриківській, 127. Внаслідок трагедії загинуло 23 людини, наймолодшій жертві було всього 6 років.
На місці зруйнованої висотки побудували церкву та встановили монумент.
Після вибуху були заарештовані представники компанії-газопостачальника «Дніпрогаз». На лаву підсудних потрапили генеральний директор, його перший заступник, головний інженер та майстер виробничо-експлуатаційної служби.
Розгляд справи щодо вибуху тривав понад 10 років. За цей час обставини трагедії вивчали у 12 судів у Дніпрі, Запоріжжі та Києві. Представників газової компанії тричі амністували, справу закривали, а потім знов відкривали.
Справу відносно колишнього гендиректора «Дніпрогазу» Ігоря Іванкова взагалі закрили. Це зробили у Заводському районному суді Запоріжжя на підставі закінчення строків давності. Троє колишніх представників компанії отримали та відбули від 3 до 4 років тюрми.
Проте кілька потерпілих родин, яких не задовольнило, що Іванков уникнув покарання, звернулись до Європейського суду з прав людини.
Через трагедію проти «Дніпрогазу» подали позов на понад 93 мільйони гривень компенсації. На захист інтересів компанії став адвокат Ярослав Гризодуб. На той момент він працював у фірмі «АГЕНТСТВО «СІ ДЖИ АЙ», яка була зареєстрована на Варвару Олійник, на той час дружину Святослава Олійника.
Адвокат був таким «вправним», що нескінченими скаргами він затягнув виплату коштів.
Поки Гризодуб виступав у судах, народний депутат Святослав Олійник працював над правками до закону про амністію. Від себе він подав 16 правок та 7 з них були враховані. Ось, завдяки чому «газовики» могли тричі амністуватися.
Проте це ще не все. До трагедії з вибухом газу російський олігарх Віктор Вексельберг, який наближений до путіна, придбав чотири газорозподільних компанії в Україні: «Дніпрогаз», «Донецькміськгаз», «Криворіжгаз» та «Харківгаз». Офіційно покупцем українських компаній була компанія «ГАЗЕКС», яка мала в Україні своє представництво – «Газекс-Україна».
У 2012 році Вексельберг вирішив позбавитися українських компаній. З часом вони ввійшли до холдингу «Регіональна газова компанія» (РГК) Дмитра Фірташа. Цей олігарх та колишній соратник експрезидента Віктора Януковича потрапив під українські санкції. Як пояснив секретар РНБО Олексій Данілов, підприємства Фірташа постачали військовим компаніям росії титанову сировину.
У травні 2023 року стало відомо, що Дмитра Фірташа та топменеджерів підконтрольних йому компаній підозрюють у привласненні державного газу на мільярди гривень. Виходить, що Олійник своїми руками міг допомогти спочатку прибічнику путіна, а потім Фірташу уникнути відповідальності та позбавив родини їх законної компенсації.
Колишній голова обласної ради Святослав Олійник, який зараз відсиджується у Словаччині, мабуть, хотів би забути всю цю історію. Зробити так, щоб більше ніколи не згадували, як адвокат з його фірми допоміг уникнути відповідальності. Мабуть, саме тому адвокатську фірму з часом перейменували у «СТУДІЮ «АРТ БЕТОН». Разом із назвою вона «перепрофілювалася» - з захисту у суді на торгівлю будматеріалами.
Напевно, як тільки закінчиться війна Олійник захоче повернутися до України, тому зараз «відбілює» свою репутацію та розповідає, що не закликає до миру з росією.Це він говорить у той час, коли війська рф бомблять його рідне місто, а він зайнятий своїми особистими справами.