“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Росія скоїла понад 4 200 випадків злочинів проти української екології, які оцінюють у понад 2,4 трильйона гривень
В Україні порахували, скільки збитків завдала Росія екології нашох країни від початку повномасштабного вторгнення й оцінили їх у приблизно суму компенсації. Йдеться про удари по енергетиці, різноманітні викиди шкідливих речовин і горіння, а також знищення рослин і тварин. Сума оцінюється навіть не у мільярдах і складає 2,4 трильйони гривень, що у у півтора раза перевищує дохідну частину бюджету України-2024.
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець розповів про цю проблему в ефірі телемарафону в неділю, 21 квітня. Він назвав орієнтовні збитки екології й зауважив, що ці злочини тривають щодня.
"На сьогодні збитки довкіллю вже понад 2,4 трлн гривень, це понад 4 200 випадків злочинів проти довкілля. Це стосується, зокрема, ударів по енергетиці, бо це ж не тільки вплив на інфраструктуру та життя людей. Це горіння, це викиди, це відходи руйнації, це велика кількість того, що впливає на стан нашого довкілля", - сказав Стрілець.
Міністр окремо назвав збитки від руйнування росіянами Каховської ГЕС. Адже ця екологічна катастрофа була найсильнішою з початку війни. Скласти кошторис збитків Україні допомогли міжнародні експерти.
"Коли відбувся теракт на Каховській ГЕС, міністерство звернулося до експертів ЮНЕП - це організація ООН, яка займається саме довкіллям. Вони дали нам понад 20 експертів з понад 20 країн світу. Там вже було намагання порахувати втрати екосистемних послуг. Цифри були понад 15 млн доларів", - сказав міністр.
Також Стрілець розповів про поводження з відходами руйнації, які утворюються внаслідок постійних обстрілів рф території України. Він повідомив, що по всій Україні вже утворилося понад 600 тисяч тонн відходів руйнувань.
Також величезними є збитки довкіллю внаслідок удару рф по ДніпроГЕС. Раніше Стрілець говорив, що вони становлять щонайменше понад 140 млн гривень. Внаслідок масованої ракетної атаки рф 22 березня відбулося пошкодження ДніпроГЕС. У результаті екоінспекторами ДЕІ було зафіксовано засмічення ґрунтів та пляму нафтопродуктів орієнтовною масою 0,5 тонни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.