Витік нафтопродуктів спричинив значне забруднення навколишнього середовища
Внаслідок удару армією РФ по резервуарах нафтобази у Немишлянському районі Харкова, стався витік палива в екосистему. В навколишнє середовище потрапило близько 3000 тонн палива, забруднивши понад 10 тисяч кв.м землі. Екологи б'ють на сполох.
Про це йдеться у Telegram-каналі Харківської ОВА. Зазначається, що окрім землі, це паливо потрапило у річки. Йдеться про забруднення бензином та дизелем, які зберігались на цій нафтобазі, річки Немишля, Лопань, Уди та Харків.
"У результаті ударів окупантів по резервуарах підприємства у Немишлянському районі стався виток нафтопродуктів в екосистему. За попередніми даними, в навколишнє середовище потрапило близько 3000 тонн продуктів", – йдеться у повідомлення.
Над ліквідацією наслідків працюють усі профільні служби. Фахівці Держекологічної інспекції у Харківській області відібрали проби води на 9 об’єктах міста Харкова та області. Відомо, що на річці Уди виявили велику нафтову пляму. Вона продовжує рухатись за течією.
В ОВА зазначили, що розробили алгоритм дій, щоб перешкодити розповсюдженню шкідливих речовин річками. Як показали перші дослідження, паливо не потрапило до джерел з питною водою.
"Визначено місце на руслі річки Уди, де проводитимуться заходи із зупинки пересування нафтопродуктів з застосуванням портових інфраструктурних загороджень та знезараження водних ресурсів за допомогою сорбенту", – додали у обладміністрації.
Згодом планують посилити перевірки нафтобаз та інших небезпечних об'єктів на території Харківської області.
Росіяни атакували Харків "Шахедами" у ніч проти 10 лютого. Один з безпілотників влучив у нафтобазу. Виникла масштабна пожежа, яка дуже швидко поширилась на приватний сектор, охопивши його повністю. Знищено 15 будинків. І це майже ціла вулиця.
Рятувальникам знадобилось майже три дні, щоб повністю загасити полум'я. До операції довелось залучати майже усі підрозділи міста. Вогонь вирував на площі понад чотири тисячі квадратних метрів. Загинули семеро людей, серед них троє дітей.
У полум'ї заживо згоріла ціла сім'я: прокурор Вовчанського відділу Чугуївської окружної прокуратури Ольга Сергіївна Путятіна, її чоловік та троє їхніх синів. Хлопчикам було менше десяти років, один з них - десятимісячне немовля.
Як моральні якості впливають на принципи роботи адвоката? Що робити, коли доводиться захищати винних чи негативних осіб? Адвокат Сергій Войченко ділиться своїми враженнями та важливими аспектами професії. Дивіться відео, щоб отримати корисні відповіді та розуміння цього складного питання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.