“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
За період 2020-2021 років про підозру у вчиненні екологічних злочинів в Україні повідомили 98 людям
За матеріалами Служби безпеки України протягом 2020-2021 років відкрили 184 кримінальних провадження стосовно екологічних злочинів. Про це заявив глава відомства Іван Баканов в середу, 17 березня, на нараді в Офісі Генерального прокурора.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на прес-службу СБУ.
"Питання екології - один з елементів національної безпеки. Адже локальні порушення можуть рано чи пізно завдати величезної шкоди всій країні", - підкреслив Баканов.
Злочини за статтею 441 Кримінального кодексу - "Екоцид" - віднесені до підслідності СБУ.
Як результат, 98 громадянам повідомили про підозру, а 16 обвинувальних вироків суду вже набрали чинності.
До найбільш масштабних глава СБУ відніс повінь на Прикарпатті у червні 2020 року. Екологічна катастрофа поки розслідується слідчими в Івано-Франківській області за статтями "Екоцид", "Зловживання владою" і "Незаконна порубка лісу".
Географія незаконної вирубки лісів не обмежується Прикарпаттям. СБУ регулярно фіксує порушення в лісгоспах на Волині, в Закарпатті, в Харківській, Сумській, Кіровоградській областях та інших регіонах.
За фактами контрабанди деревини (ст. 201-1 Кримінального кодексу) відкрито 17 проваджень. До суду з обвинувальними актами направлено вже 6.
Частими екологічними злочинами є:
Іван Баканов підкреслив, що необхідно законодавчо посилити покарання за злочини такого роду. Сьогодні незаконний видобуток корисних копалин місцевого значення карається тільки адмінштрафами.
Крім того, закривається більшість справ з незаконного намиву піску,оскільки згідно із законом він є копалиною місцевого значення. А кримінальна відповідальність настає лише за видобуток копалин загальнодержавного значення.
"Ми повинні перекрити всі ці "лазівки", - резюмував глава СБУ.
Координаційна нарада СБУ і Офісу генпрокурора з питань екології відбулася вперше за 30 років.
Раніше Інформатор повідомляв, що екологічний контроль в Україні: за тиждень інспектори зафіксували більше 900 порушень .
Крім того, українці зможуть поскаржитися на забруднення екології через Saveecobot.