Удар рф по Харкову: прокурори фіксують витік нафтопродуктів у річки міста та ймовірну екологічну загрозу

Читать на русском

Прокурори вивчають наслідки воєнного удару рф по нафтобазі у Харкові, безпека довкілля була порушена

Читать на русском
Прокурори реагують на військовий удар рф
Екологічна аварія у Харкові: прокурори аналізують забруднення річок

Прокурори вивчають наслідки воєнного удару рф по нафтобазі у Харкові, безпека довкілля була порушена

Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Харківської обласної прокуратури у співпраці з іншими фахівцями докладають зусиль для вивчення наслідків ворожого удару рф по нафтобазі в Харкові 9 лютого. Вже зараз відомо про його руйнівний вплив на довкілля. Але для цього спеціалісти планують дочекатися експертиз забруднень річок, повітря і навколишнього середовища, куди потрапило близько 3 тис. тонн нафти.

Згідно із заявою, оприлюдненою на сайті Генеральної прокуратури України, спеціалісти працюють над визначенням масштабів забруднення річки Немишля, а також річок Харків, Лопань і Уди через витік нафтопродуктів в результаті обстрілу з боку збройних сил рф.

Нагадаємо, 9 лютого близько 22:50 безпілотні літальні апарати, що належать державі-агресору, здійснили удар по Харкову. Внаслідок цього у Немишлянському районі загинули сім людей, серед них троє дітей. В тому числі у полум'ї заживо згоріла прокурор Вовчанського відділу Чугуївської окружної прокуратури Ольга Сергіївна Путятіна, її чоловік та трої їхніх синів. Хлопчикам було менше десяти років, одне з них - немовля.

Ця цинічна атака на цивільну інфраструктуру також мала наслідки для довкілля. Обладнання та ємності для зберігання нафтопродуктів на території нафтобази були пошкоджені. На момент інциденту у резервуарах знаходилось близько 3,8 тисяч тонн бензину і дизельного палива.

Прокурори вивчають екологічні наслідки удару рф
Прокурори вивчають екологічні наслідки удару рф

У результаті тривалого витоку нафтопродуктів вони потрапили у річку Немишля, яка тече через місто Харків і впадає у річки Харків, Лопань і Уди. Для визначення масштабів забруднення екологи провели огляд території, забрудненої наслідками розливу та горіння нафтопродуктів, та зібрали проби грунту для лабораторних досліджень.

Продукти горіння нафти забруднили річку Немишля
Продукти горіння нафти забруднили річку Немишля

Прокурори разом із фахівцями Держекоінспекції проводять обстеження річок з метою збору проб води. Після отримання результатів лабораторних досліджень буде визначено розмір збитків, заподіяних забрудненням ґрунтів, атмосферного повітря і поверхневих вод. Також будуть проведені інженерно-екологічна, економічна та експертизи безпеки життєдіяльності.

З метою локалізації нафтових розливів встановлено загороджувальні бони. Також ведеться обробка забруднених водних поверхонь сорбентами, які поглинають та нейтралізують дію нафтопродуктів.

Річки Харкова обробляють сорбентами проти нафти
Річки Харкова обробляють сорбентами проти нафти

 Про які орієнтовні збитки кажуть у міністерстві захисту довкілля

Орієнтовні збитки довкіллю внаслідок удару російських окупантів по нафтобазі на Харківщині вже оцінюють у понад 30 млн грн. Про це заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець. Приблизна площа забрудненої водної поверхні (річок Уди, Лопань, Немишля, Харків) складає 780 тис. м кв.

"Маємо перші орієнтовні підрахунки збитків від забруднення водних обʼєктів. Вони складають понад 30 млн гривень. Для остаточного розрахунку потрібно провести ще низку досліджень, відібрати проби та покласти цей кейс у загальний кошик злочинів проти довкілля, які росія чинить на нашій території", - сказав міністр.

Нагадаємо, що загроза від балістики для України наразі зберігається. Чи можуть наявні в України системи ППО перехоплювати Іскандери-М, Кинджали та північнокорейські ракети Хвасонг - думка військового експерта Сергія Кузана.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.