Кращий спосіб захистити себе від штрафів – це працювати в правовому полі
Із 1 жовтня у разі встановлення податківцями факту непроведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО підприємцям знову загрожують великі штрафи. У разі претензій з боку податківців чи є можливість якось оскаржити їхні дії і яким чином?
Податковий експерт, консультант, бухгалтер Михайло Смокович зауважив, що в Україні переважна кількість перевірок – це фактичні перевірки, коли податкова може прийти в магазин, здійснити контрольну закупівлю на якусь суму, і якщо чек не отримала, то виписати штраф на суму цього чеку.
«А документальні перевірки – коли податкова перевіряє певний період, наприклад три роки, та з'ясовує, які порушення були у ФОПа, у нас до цього були призупинені. В цьому випадку, якщо ФОП, у якого, скажімо, кав'ярня приймає платежі і готівкою, і через POS-термінал, чомусь не знав, що потрібно застосовувати РРО, тоді податкова може взяти три роки його діяльності, виписки з банку за ці три роки та нарахувати штраф за незастосування РРО на всю суму приходу за три роки. Зараз документальні перевірки вже дозволені для ФОПів на третій групі. А з 1 серпня 2024 року будуть дозволені для ФОПів першої, другої групи», - пояснив експерт.
Втім, додав він, зараз основна маса – це фактичні перевірки, які не несуть в собі дуже великих ризиків для підприємців.
«Якщо будуть вже документальні перевірки і будуть суттєві порушення підприємця, як та сама невидача чеків, – це вже буде зовсім інша історія», - зауважив Смокович.
Михайло Смокович радить зареєструвати звернення на "Пульс" Державної податкової служби України. Також є окремий чат в Телеграмі, де можна поскаржитися на дії податківців.
«Данило Гетманцев казав, що можна прямо йому писати й скаржитися на неправомірні дії податківців. Я не пробував, не буду рекомендувати цей спосіб.Але якщо вже відбувається перевірка, вже до ФОП прийшла податкова, вже пише акт про порушення, ні в якому разі не варто їм допомагати», - сказав експерт.
Тобто перше, що варто зробити людині, у якої перевірка – не робити за податківців їхню роботу. Друге, зауважує експерт, нічого не підписувати без консультацій із людьми, які знають, розуміють, що відбувається
«Ще можна після того, як виписаний акт, спробувати його оскаржувати в самій податковій. Якщо не йдуть на контакт, тоді вже це тільки суд. Але кращий спосіб захистити себе від штрафів – це працювати в правовому полі, видавати фіскальний чек, і все буде ОК», - переконаний Смокович.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.