Міненерго повідомляє про відключення світла 27 травня для населення та промисловості

Після планового ремонту підключено до енергосистеми атомний блок однієї з АЕС. Наразі він набирає потужність

Відключення світла
Міненерго про відключення світла 27 травня

В усіх регіонах України з 06:00 до 24:00  застосовуються обмеження електропостачання для побутових та промислових споживачів. Аби зменшити їхню тривалість, абонентів закликають до відповідального споживання. Енергетики роблять усе можливе, аби якомога швидше проводити аварійно-відновлювальні роботи на об’єктах енергетичної інфраструктури, пошкоджених російськими масованими атаками. Про це 27 травня повідомили у Міненерго. 

Минулої доби, 26 травня, потреби споживачів покривалися власною генерацією та комерційним імпортом. Також вчора у денні години Україна надавала аварійну допомогу Польщі – отримувала надлишки електроенергії з енергосистеми цієї країни.

Після планового ремонту підключено до енергосистеми атомний блок однієї з АЕС. Наразі він набирає потужність. Готуються до виходу в ремонт ще декілька атомних блоків. Це необхідно для того, аби якісно підготувати блоки до стабільної та безперебійної роботи протягом опалювального сезону.

"Сьогодні з 06:00 до 24:00 в усіх регіонах застосовуються обмеження електропостачання для побутових та промислових споживачів.
Аби зменшити їхню тривалість, закликаємо споживачів до відповідального споживання. Енергетики своєю чергою роблять усе можливе, аби якомога швидше проводити аварійно-відновлювальні роботи на об’єктах енергетичної інфраструктури, пошкоджених російськими масованими атаками", - заявили у Міненерго.

Газовики відновили газопостачання 1 290 абонентам у Жмеринці (Вінницька область), що припинялося внаслідок падіння уламків збитого шахеда. Залишаються без газопостачання 17 споживачів. Минулої доби короткочасно вимикалась високовольтна повітряна лінія електропередачі на Київщині. Розрахункове місце пошкодження – ділянка, що проходить через територію Білорусі. Наразі лінія в роботі.

Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС знижується. Наразі він становить 15,26 метра. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 16 258 МВт-год. Експорту не передбачається.

Укренерго про порятунок енергосистеми 

Енергосистема України на порозі нового етапу досить швидкого розвитку нових розосереджених по країні, децентралізованих енергетичних потужностей. Щоб вистояти проти енергетичного терору через 2-3 роки теплові станції в Україні має замінити розподілена генерація та ВДЕ. Про це в інтерв’ю для видання Telegraf розповів голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. Що для цього потрібно:

  • Україна має швидко перебудувати архітектуру енергосистеми. Пріоритетами в реалізації цієї мети мають стати підвищення гнучкості системи та її стійкості до російських атак.
  • Для цього замість 20 великих потужних електростанцій в системі має з’явитися 100-200 розосереджених по країні маневрових установок меншої потужності. Це можуть бути газові установки, теплові станції на біопаливі, системи накопичення енергії.
  • Низка проєктів вже в стадії активного розвитку. Ставка робиться на традиційні для Європи, США, Японії проєкти зі встановлення систем накопичення енергії.
  • Лише за останні два роки під час війни "Укренерго" погодило різним компаніям технічні умови на приєднання накопичувальних установок на 1,2 ГВт. Це свідчить про високий інтерес приватних інвесторів до цього сегменту.
  • Щоб прискорити цей процес потрібні гроші приватних інвесторів. А інвесторам мають бути зрозумілі правила гри на вітчизняному ринку.
  • Укренерго, уряд та НКРЕКП працюють над запровадженням довгострокових контрактів на ринку допоміжних послуг, врегулюванням проблеми боргів на балансуючому ринку, лібералізацією цін на ринку електроенергії, розширенням можливостей для імпорту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube