Після планового ремонту підключено до енергосистеми атомний блок однієї з АЕС. Наразі він набирає потужність
В усіх регіонах України з 06:00 до 24:00 застосовуються обмеження електропостачання для побутових та промислових споживачів. Аби зменшити їхню тривалість, абонентів закликають до відповідального споживання. Енергетики роблять усе можливе, аби якомога швидше проводити аварійно-відновлювальні роботи на об’єктах енергетичної інфраструктури, пошкоджених російськими масованими атаками. Про це 27 травня повідомили у Міненерго.
Минулої доби, 26 травня, потреби споживачів покривалися власною генерацією та комерційним імпортом. Також вчора у денні години Україна надавала аварійну допомогу Польщі – отримувала надлишки електроенергії з енергосистеми цієї країни.
Після планового ремонту підключено до енергосистеми атомний блок однієї з АЕС. Наразі він набирає потужність. Готуються до виходу в ремонт ще декілька атомних блоків. Це необхідно для того, аби якісно підготувати блоки до стабільної та безперебійної роботи протягом опалювального сезону.
"Сьогодні з 06:00 до 24:00 в усіх регіонах застосовуються обмеження електропостачання для побутових та промислових споживачів.
Аби зменшити їхню тривалість, закликаємо споживачів до відповідального споживання. Енергетики своєю чергою роблять усе можливе, аби якомога швидше проводити аварійно-відновлювальні роботи на об’єктах енергетичної інфраструктури, пошкоджених російськими масованими атаками", - заявили у Міненерго.
Газовики відновили газопостачання 1 290 абонентам у Жмеринці (Вінницька область), що припинялося внаслідок падіння уламків збитого шахеда. Залишаються без газопостачання 17 споживачів. Минулої доби короткочасно вимикалась високовольтна повітряна лінія електропередачі на Київщині. Розрахункове місце пошкодження – ділянка, що проходить через територію Білорусі. Наразі лінія в роботі.
Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС знижується. Наразі він становить 15,26 метра. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 16 258 МВт-год. Експорту не передбачається.
Енергосистема України на порозі нового етапу досить швидкого розвитку нових розосереджених по країні, децентралізованих енергетичних потужностей. Щоб вистояти проти енергетичного терору через 2-3 роки теплові станції в Україні має замінити розподілена генерація та ВДЕ. Про це в інтерв’ю для видання Telegraf розповів голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький. Що для цього потрібно:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.