На запит України 10 травня вже здійснювалося аварійне постачання електроенергії від Польщі, Румунії та Словаччини
Через пошкодження енергооб’єктів можливі обмеження електропостачання. Споживачів просять зменшити використання енергомістких приладів у пікові години. Про це 10 травня повідомили у Міністерстві енергетики України.
На запит України 10 травня вже здійснювалося аварійне постачання електроенергії від Польщі, Румунії та Словаччини. Залучення аварійної допомоги передбачається і у години вечірнього максимуму споживання електроенергії. Через мережеві обмеження на лініях оператора системи передачі діють графіки відключень для всіх споживачів у Харківській області та для промисловості – у Кривому Розі.
У південних регіонах для недопущення перевантаження обладнання однієї з високовольтних підстанцій оператор системи передачі у денні години обмежував виробництво електроенергії з ВДЕ. Через технологічне порушення вимикалась високовольтна підстанція у південному регіоні. Підстанцію заживлено, причина відключення з’ясовується.
Рівень води у ставку-охолоджувачі ЗАЕС незначною мірою знизився і становить 15,37 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 13 904 МВт-год. Експорту не передбачається.
На Дніпропетровщині внаслідок обстрілу пошкоджено повітряну лінію, знеструмлювалась підстанція обленерго, вимикалися побутові споживачі (всіх заживлено). На Харківщині через обстріл вимикалась повітряна лінія, знеструмлювалися підстанції обленерго та побутові споживачі. На Чернігівщині через пошкодження повітряної лінії одномоментно знеструмлювалися 600 споживачів. У південному регіоні біля однієї з високовольтних підстанцій стався вибух внаслідок падіння БПЛА.
"Враховуючи значні пошкодження, завдані енергосистемі, просимо споживачів зменшити використання енергомістких приладів у пікові години (особливо ввечері з 17:00 до 22:00). Промисловість – переглянути виробничі процеси для зменшення навантаження на енергосистему, а також максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми", - заявили у Міненерго.
9 травня голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький та директорка KfW по Східній Європі, Кавказу та Центральній Азії Вероніка Гарсіа дель Арко разом з головою представництва KfW в Україні та Молдові Лоренцо Ґесснером підписали грантову угоду з Німецьким банком розвитку KfW на суму 45 мільйонів євро. Ці кошти спрямують на будівництво нової високовольтної лінії, яка збільшить стабільність нашого з’єднання з європейською енергосистемою. Також частина коштів піде на закупівлю високовольтного обладнання та відновлення об’єктів в центральному регіоні після терористичних російських атак. Загалом, за підтримки KfW за період військової агресії рф Укренерго залучено понад 177 мільйона євро кредитних та грантових коштів для відновлення та розбудови мережі передачі електроенергії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.