Приплив українських біженців позитивно вплинув на економічне зростання країн Євросоюзу
Інтеграція українських біженців у європейське суспільство та економіку демонструє, що міграція може стати чинником економічного зростання та розвитку. За оцінками МВФ, ці витрати на підтримку українців склали близько 30-37 млрд євро, що є відносно невеликою сумою порівняно із загальним обсягом ВВП країн Євросоюзу. Ба більше, працевлаштування біженців сприяє відновленню європейських економік після пандемії COVID-19 і допомагає компенсувати негативні наслідки інфляції.
Про це пише латвійське видання lsm.lv. Згідно з даними Національного банку України, українські мігранти щомісяця витрачають у ЄС близько 2 мільярдів доларів США. Ці кошти активно циркулюють в економіці європейських країн, стимулюючи споживчий попит, ринок нерухомості, банківський сектор і бюджети країн перебування за рахунок податкових надходжень від легально працевлаштованих українців.
Найбільший вплив відчувається в країнах, до яких переїхала найбільша кількість українців. Польща та Німеччина лідирують за обсягом безготівкових платежів українських біженців. У Чехії, де працевлаштовано майже 90% працездатних українців, надходження до бюджету від їхньої діяльності вже перевищують витрати майже вдвічі.
Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) оцінює додатковий внесок українських біженців у щорічне зростання ВВП Чехії, Польщі та Естонії на рівні 1,2%, а для Угорщини, Латвії, Словаччини, Литви та Румунії - близько 0,8%. Навіть у Великій Британії цей показник сягає 0,2%.
У перші місяці війни існували побоювання, що приплив біженців з України стане тягарем для економік країн ЄС. Однак, завдяки адаптивності європейських ринків праці та підприємницькій активності самих біженців, ситуація кардинально змінилася. Українці стали активними учасниками економічного життя ЄС, сприяючи його відновленню.
Чехія підвищила виплати українцям. З 1 серпня розмір виплати на житло для українських біженців. Це пояснюють тим, що термін безплатного проживання скоротили до 90 днів для всіх категорій людей. А отже, для соціально вразливих верств стане важко оплачувати оренду. Саме на ці потреби даватимуть більше грошей. Тепер "невразливий" біженець у незареєстрованому житлі отримуватиме на 1600 крон більше щомісяця, а вразливий із незареєстрованого житла – на 1200 крон більше.
За даними Євростату, на березень 2024 року, у ЄС нарахували 4,3 млн українців, які офіційно оформилися як біженці. Найбільше жителів нашої країни їде у Німеччину - соціальна допомога тут доволі висока, проте виникають проблеми з працевлаштуванням. Для прикладу, понад 1600 українських лікарів подали заявки на отримання дозволу на здійснення лікарської діяльності у Німеччині від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. Проте близько 1400 заявок досі перебувають на розгляді. Досі було схвалено лише 187 заявок.
Як писав Інформатор, з жовтня 2024 року українські родини з дітьми, які вимушено переїхали до Польщі після початку повномасштабного вторгнення, зможуть розраховувати на додаткову фінансову підтримку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.