“Ми всі в дупі”: військовий медик вразив постом про серйозні проблеми в командуванні ЗСУ

Читать на русском

Він зазначив, що за 10 років армія не стала центром реформ

Читать на русском
Проблеми в ЗСУ
Військовий медик Бітюков розкрив проблеми у командуванні ЗСУ. Колаж: Інформатор

Він зазначив, що за 10 років армія не стала центром реформ

Український військовий медик Гліб Бітюков розповів, що у командуванні Збройними силами України існують серйозні проблеми. За його словами, за десять років війни армія мала б стати центром реформ, але цього не відбулося. Для перемоги над ворогом потрібно бути розумнішими, краще організованими, навченими й швидкими, але без змін ми “залишаємося звичайною маленькою радянською армією”.

Про це він написав у Facebook. На його думку, у наших Збройних силах панує тотальний непрофесіоналізм. Пост Бітюкова широко розійшовся мережею, він має вже понад три тисячі репостів.

За словами медика, звання в українській армії призначають не за досягнення. Це роблять за “вислугу років” та зайняття посад у тилу. 

“Збочена система отримання звань призводить до того, що люди перестрибують з посади на посаду лише заради того, щоби отримати підвищення у званні. Одна і та сама людина може протягом одного року відповідати за логістику, бойову підготовку, ремонт техніки, облік пального, хоча насправді не вміє робити жодну з цих справ. Таким чином армія ставить собі шах і мат, бо люди з меншим рівнем знань і навичок, керують тими, хто має більше і того й іншого”, – написав він.

Водночас в армії “ініціативні та ті, хто прагнуть до розвитку” підвищення не отримують. Їх надають тим, хто “письменний, п'є не більше інших і миється хоч інколи”. Через це, зазначив Бітюков, і стаються невдачі на фронт. Крім того, він додав, що Україна перейняла у росії практику “м’ясних штурмів”, на які кидають цінні кадри.

“Наша армія замість створення більш ефективної стратегії копіює російську, не маючи такої ж кількості людей, відправляє на позиції будь-кого від медиків до операторів дронів, аби лише тримати намальовану кимось на мапі, лінію оборони. Бо інакше доведеться прозвітувати “нагору” що позиції здані. А цього ніхто не хоче чути”, – зазначив військовий медик.

Така тактика призвела до того, що у війську закінчуються люди. Зокрема, загинули або пішли з армії мотивовані та навчені бійці. Він наголосив, що командирами мають бути лідери, а не люди, які провели в лавах ЗСУ більше часу. 

Він також підкреслив, що “імітація і показуха створюють хибну спотворену картинку, яка не відповідає дійсності”. Зокрема, це помітно на прикладі “фортеці Бахмут”. 

“В наратив про “Фортеця Бахмут” вірили всі, хто його чув окрім тих, хто там був. Місто не було фортецею. Не було зроблено нічого для того, щоби перетворити його на фортецю. Ані фортифікаційних укріплень, ані мінних полів. Ще коли лінія фронту була за 20 км до міста, навесні 2022 року було зрозуміло, що з такою тактикою місто не встоїть. Там були люди, які його боронили своїми життями”, – зауважив він.

За його словами, ця історія була “імітацією”, яку легко артикулювати і заспокоїти суспільство. Військовий розповів, що Бахмут “втратили навесні 2023 року”, але влада про це мовчить. 

“Легенда про Бахмут додалася до легенд про ДАП, Саур-Могилу, Луганський аеропорт (який також в певний момент війни був наш) і інші. Скільки “котлів” влаштувала українська армія за 10 років війни? А скільки людей отримали офіцерські й на додаток, генеральські звання? Імітація - це те чим велика кількість командування займалася. Вони навчені цьому в совєтській армі”, – підсумував Бітюков.

Проблеми у ЗСУ

Ще у грудні український режисер Олег Сенцов, який воює у складі 47 бригади "Маґура", розповів про проблеми контрнаступу ЗСУ. За його словами, “багато чого пішло не так”, а армія не перетворилася на сучасну з радянської. Він зауважив, що ЗСУ переважно працює на старому радянському обладнанні, якого не так багато і те майже закінчилося. 

"В нас радянський підхід. Сказали - так, ми виконуємо, в будь-якому разі, який би не був дурний наказ. Зробили. А чого не вийшло? Ну ось, хтось там винен, але не я. А чому так? А ось так вийшло. І ніхто не хоче проговорити, визнати свої помилки і сказати, що щось пішло не так. Інакше не буде прогресу. Не буде нічого змінюватися. Якщо кожен не озвучує проблеми на своєму рівні. Те що є в американців, вони вчаться постійно, змінюються і роблять це. В нас це відбувається лише, скажемо так, очагово, на плечах деяких військових ентузіастів, а не системно", – сказав він.

Також радник голови Офісу президента Михайло Подоляк розповів, що після невдалого контрнаступу залишився "певний осад" негативного плану. Адже під час цього були допущені помилки. Він вважає, що Україна не зможе здобути перемогу в війні, якщо буде знаходитися тільки в обороні. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.