Messenger запускає автоматичне шифрування повідомлень та дзвінків: що це означає

У Meta запевнили, що функціонал їхнього месенджера від оновлення не постраждає

Messenger, E2EE
На повноцінне впровадження наскрізного шифрування знадобиться ще деякий час

Meta після років обіцянок таки розгортає автоматичне наскрізне шифрування для особистих чатів і дзвінків у своєму Messenger. Цей вид шифрування означає, що лише ви та особа, якій ви надсилаєте повідомлення, можете бачити його вміст. Раніше це було представлено лише у вигляді функції, яку було необхідно вмикати самостійно - тепер це стало обовʼязковим стандартом.

При цьому наявний функціонал Messenger не постраждає від розгортання захисту листування та дзвінків, запевняють в корпорації Марка Цукерберга. Для того, щоб усі без виключення користувачі були переведені на наскрізне шифрування знадобиться ще деякий час. Про це пише видання Wired.

"Це зайняло роки, тому що ми витратили час, щоб зробити це правильно. Наші інженери, криптографи, дизайнери, експерти з політики та менеджери з продуктів невпинно працювали, щоб відновити функції Messenger з нуля", - сказала Лоредана Крісан, віце-президент Messenger

Водночас наскрізне шифрування для групових чатів Messenger поки що доступне. Повідомлення в Instagram також не шифруються за замовчуванням, хоча в серпні Meta заявила, що це станеться "незабаром після" розгортання стандартних приватних чатів Messenger.

Вперше про те, що компанія планує перейти до зашифрованих повідомлень, Марк Цукерберг оголосив ще у 2019 році. Тоді він назвав це "майбутнім комунікації" у якому "люди можуть бути впевнені, що те, що вони говорять одне одному, залишається в безпеці". Увімкнення шифрування за замовчуванням означатиме, що Meta не тільки не зможе бачити вміст більшості чатів Messenger, але й не зможе передати його правоохоронним органам, вважають журналісти.

Минулоріч Meta потрапила в заголовки, коли 17-річна дівчина з Небраски та її мати зіткнулися з кримінальною справою за проведення незаконного аборту після того, як поліція отримала історію їхніх чатів у Messenger. Критики шифрування повідомлень кажуть, що ця технологія ускладнює пошук зловмисників у програмах для обміну повідомленнями, як-от WhatsApp, який уже зашифровано за замовчуванням.

ГУР назвало Viber та Telegram небезпечними месенджерами

У квітні цього року головний розвідник країни висловився проти популярних в Україні месенджерів. Він заявив, що російська ФСБ єдина, хто має доступ до Telegram, а Viber безпосередньо був створений з метою шпигунства.

Після цього генеральний директор Viber Офір Еял у коментарі Інформатору повідомив, що месенджер був створений ще у 2012 році чотирма ізраїльськими співзасновниками та не має жодного зв’язку з будь-яким урядом, а тим паче з ФСБ росії. До того ж з 2016 року дзвінки та чати захищені наскрізним шифруванням, тому треті особи, включаючи співробітників компанії, не мають змоги перехоплювати та розшифровувати їх.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube