Мерц готується до присяги: Бундестаг визначився з вирішальною датою обрання нового канцлера

Фрідріх Мерц, лідер Християнсько-демократичного союзу, має шанс очолити уряд Німеччини. Бундестаг розгляне його кандидатуру після затвердження коаліційної угоди з СДПН і ХСС. У разі успішного голосування присяга відбудеться 6 травня, у день обрання

Фрідріх Мерц
ХДС веде Мерца до крісла канцлера. Фото: Getty Images

Очільник Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Фрідріх Мерц, який хоче змінити політику щодо надання Taurus Україні, має всі шанси очолити уряд Німеччини. Голосування за його кандидатуру на посаду канцлера попередньо заплановане на 6 травня. Як повідомляють німецькі медіа, президентка Бундестагу Юлія Кльокнер вже готується скликати депутатів для ухвалення історичного рішення 6 травня.

Проте перед тим, як відбудеться голосування, має бути остаточно затверджена коаліційна угода між трьома ключовими політичними силами - ХДС, Християнсько-соціальним союзом (ХСС) та Соціал-демократичною партією Німеччини (СДПН). ХСС вже схвалив документ, у ХДС це питання винесуть на міні-з’їзд 28 квітня, пише n-tv.de.

Тим часом у СДПН триває електронне голосування, яке завершиться 29 квітня. Для легітимності процедури потрібна не лише проста більшість, а й явка не менше 20% від загальної кількості членів партії.

Згідно з Основним законом Німеччини (стаття 63), кандидатуру нового канцлера висуває федеральний президент, а затверджує - Бундестаг простою більшістю голосів, тобто щонайменше 316 депутатів. Якщо Мерц отримає необхідну підтримку, того ж дня він складе присягу та офіційно приступить до виконання обов’язків.

Після обрання Мерц поїде до резиденції федерального президента - палацу Бельвю - де отримає документ про призначення. Повернувшись до парламенту, він урочисто проголосить присягу, використовуючи оригінал Основного закону, який зберігається в сейфі Бундестагу.

Склад нового уряду та програма

Коаліційна угода, підписана 7 квітня ХДС/ХСС та СДПН, містить низку амбітних ініціатив:

  • реформу боргового гальма через створення спеціальної експертної комісії;
  • поступове щорічне зниження податків на 1% з 2028 року;
  • скасування можливості набуття німецького громадянства через три роки проживання;
  • скорочення витрат держбюджету, зокрема на фінансування міжнародних організацій;
  • запровадження нової добровільної військової служби.

Фрідріх Мерц, який готується стати наступником Олафа Шольца, уже визначив ключові пріоритети своєї зовнішньої політики. Він висловив підтримку євроатлантичній інтеграції України, проте наголосив, що вступ до ЄС і НАТО можливий лише після завершення війни з РФ.

Також він закликав країни Європи працювати над створенням власної системи оборони, підкресливши, що Сполучені Штати вже не гарантують європейцям безпеку в тому обсязі, що раніше. У цьому контексті Мерц вважає за необхідне налагодити співпрацю з Великою Британією та Францією в ядерному стримуванні.

Щодо питання озброєння України, Мерц виступає за передачу ракет Taurus, однак хоче попередньо провести консультації з Лондоном і Парижем - без участі Вашингтона.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube