Фрідріх Мерц, лідер Християнсько-демократичного союзу, має шанс очолити уряд Німеччини. Бундестаг розгляне його кандидатуру після затвердження коаліційної угоди з СДПН і ХСС. У разі успішного голосування присяга відбудеться 6 травня, у день обрання
Очільник Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Фрідріх Мерц, який хоче змінити політику щодо надання Taurus Україні, має всі шанси очолити уряд Німеччини. Голосування за його кандидатуру на посаду канцлера попередньо заплановане на 6 травня. Як повідомляють німецькі медіа, президентка Бундестагу Юлія Кльокнер вже готується скликати депутатів для ухвалення історичного рішення 6 травня.
Проте перед тим, як відбудеться голосування, має бути остаточно затверджена коаліційна угода між трьома ключовими політичними силами - ХДС, Християнсько-соціальним союзом (ХСС) та Соціал-демократичною партією Німеччини (СДПН). ХСС вже схвалив документ, у ХДС це питання винесуть на міні-з’їзд 28 квітня, пише n-tv.de.
Тим часом у СДПН триває електронне голосування, яке завершиться 29 квітня. Для легітимності процедури потрібна не лише проста більшість, а й явка не менше 20% від загальної кількості членів партії.
Згідно з Основним законом Німеччини (стаття 63), кандидатуру нового канцлера висуває федеральний президент, а затверджує - Бундестаг простою більшістю голосів, тобто щонайменше 316 депутатів. Якщо Мерц отримає необхідну підтримку, того ж дня він складе присягу та офіційно приступить до виконання обов’язків.
Після обрання Мерц поїде до резиденції федерального президента - палацу Бельвю - де отримає документ про призначення. Повернувшись до парламенту, він урочисто проголосить присягу, використовуючи оригінал Основного закону, який зберігається в сейфі Бундестагу.
Коаліційна угода, підписана 7 квітня ХДС/ХСС та СДПН, містить низку амбітних ініціатив:
Фрідріх Мерц, який готується стати наступником Олафа Шольца, уже визначив ключові пріоритети своєї зовнішньої політики. Він висловив підтримку євроатлантичній інтеграції України, проте наголосив, що вступ до ЄС і НАТО можливий лише після завершення війни з РФ.
Також він закликав країни Європи працювати над створенням власної системи оборони, підкресливши, що Сполучені Штати вже не гарантують європейцям безпеку в тому обсязі, що раніше. У цьому контексті Мерц вважає за необхідне налагодити співпрацю з Великою Британією та Францією в ядерному стримуванні.
Щодо питання озброєння України, Мерц виступає за передачу ракет Taurus, однак хоче попередньо провести консультації з Лондоном і Парижем - без участі Вашингтона.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.