Мер Лондона передумав та вирішив передати ЗСУ автівки, що підлягали утилізації

Читать на русском

Cадік Хан дасть можливість будь-якому мешканцю міста, що вирішив віддати авто на утилізацію, пожертвувати її Україні

Читать на русском
Авто з Лондона
Скоріше за все, причиною зміни думки стала велика кампанія в ЗМІ

Cадік Хан дасть можливість будь-якому мешканцю міста, що вирішив віддати авто на утилізацію, пожертвувати її Україні

Міський голова Лондона Садік Хан вирішив передати Україні автівки, які підлягають утилізації. Їх мали списати на брухт, однак навіть такі машини добряче стануть у нагоді ЗСУ на фронті. Зазначимо, що раніше Хан відмовлявся ухвалювати таке рішення.

Скоріше за все, лондонський очільник змінив свою думку після великого ажіотажу в ЗМІ. Про це повідомляє британське видання The Telegraph.

Зазначимо, що в даному випадку йдеться про повнопривідні автівки. Їх мешканці Лондона можуть обміняти на брухт, для цього діє спеціальна програма утилізації ULEZ. Взамін таким власникам виплачують грошову компенсацію у розмірі двох тисяч фунтів стерлінгів. 

Напередодні мера Лондона попросили віддати ЗСУ автомобілі, які підлягали утилізації. Йдеться про повнопривідні машини та пікапи, які дуже потрібні на фронті. З таким проханням до Хана звернувся особисто мер Києва Віталій Кличко. Втім, йому відмовили, зазначивши, що це буде порушенням британського законодавства. 

"Мер Лондона раніше не підтримував передачу Україні автомобілів, які не відповідали вимогам ULEZ, оскільки, за його словами, це не принесло б користі лондонцям в екологічному, економічному та соціальному плані", - зазначає видання.

Однак після відмови в ЗМІ почалася велика медіакампанія. Також почали лунати численні заклики до Хана з проханням таки передати українській армії машини, які все одно підлягали б перетворенню на купу брухту. 

До критики долучився й експрем’єр Борис Джонсон, який був попередником Хана на посаді мера Лондона. Він назвав відмову міського голови Лондона передавати авто Україні "дріб'язковою і смішною".

"Українці більш ніж здатні самі вирішити проблеми з якістю повітря, їм потрібна допомога, щоб перемогти загрозу, яка є набагато небезпечнішою, і це президент Путін. Дії Хана здаються надзвичайними", – заявив Джонсон.

Врешті лондонський міський голова здався, змінив свою думку та попросив міністра транспорту Марка Гарпера надати "можливість лондонцям та іншим громадянам по всій країні пожертвувати Україні придатні для використання автомобілі через схему утилізації". Тобто в цьому випадку йдеться про те, що лондонці можуть зробити це добровільно.

Утилізація автівок в Лондоні: про що мова 

В цьому контексті йдеться про програму під назвою ULEZ. Завдяки цій ініціативі мешканці Лондона можуть добровільно віддати свої старі автівки державі. Потім їх перетворять на металобрухт. За це уряд виплачує по 2 тисячі фунтів стерлінгів. 

Головна ціль програми - турбота про екологію та навколишнє середовище. Це питання є дуже важливим для Британії. 

ULEZ має на меті очистити повітря Лондона, вимагаючи від водіїв транспортних засобів з високим рівнем викидів у місті сплачувати збір у розмірі 12,50 фунтів. Під дію цієї програми підпадають, як правило, повнопривідні авто й пікапи, переважно йдеться саме про досить старі автівки віком понад десять і більше років. 

"Ми сподіваємося, що ви співпрацюватимете з нами, щоб дати можливість лондонцям та іншим жителям країни отримати гроші за те, що вони приберуть забруднюючі транспортні засоби з вулиць наших міст, надаючи при цьому життєво важливу підтримку народу України", – зазначив Хан, звертаючись до міністра транспорту. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.