Мелоні диктує свої правила: про що переможниця виборів до Європарламенту хоче говорити на G7

Ультраправа прем'єр-міністрка Італії поділяє ідею про необхідність підтримки України, однак вимагає рішучіше протистояти потоку мігрантів

Джорджа Мелоні
Політичні позиції лідерки Італії сильні, як ніколи

На саміт G7, який відбувається 13 червня в південноіталійському місті Борго, прем’єр-міністрка Джорджа Мелоні виступає в ролі господині, що й так дає можливість просувати свій порядок денний. А ще більше посилює її голос той факт, що вона єдина з європейських лідерів «Групи семи», чиї позиції не лише не ослабли, а суттєво посилилися після перемоги її політсили на виборах до Європарламенту. Ультраправа проукраїнська політикиня готова грати конструктивну роль, але хоче, аби її вимоги врахували.

Як повідомляє Deutsche Welle, крім лідерів Італії, Франції, Німеччини, Великобританії, Канади, США та Японії на зустрічі також буде єврокомісарка Урсула фон дер Ляєн, яка репрезентує ЄС. Тепер її майбутнє перепризначення суттєво залежить від доброї волі італійської прем’єрки, чиї депутати мають потужне представництво в Європарламенті. Усе це означає, що Мелоні вимагатиме поступок.

Італійська прем’єрка, на відміну від багатьох ультраправих сил ЄС, займає яскраву проукраїнську позицію, тому, слід сподіватися, вона підтримуватиме збільшення військової та фінансової допомоги Києву. Але є питання, які викликають розбіжності із союзниками.

Мелоні вимагатиме суворішої міграційної політики ЄС, адже її країна є «перевалочною базою» для потоку нелегалів з Африки. Це суперечить традиційній політиці центристських політичних сил, як вбачають в міграції можливість для розв'язання проблем нестачі робочої сили. Однак напередодні останніх виборів до Європарламенту лідери блоку й так зробили кроки в цьому напрямку.

Водночас італійська премєрка наполягатиме на розширенні співпраці з африканськими країнами: на саміт запрошено 12 гостей із країн Африки та Індо-Тихоокеанського регіону, які мають обговорити збільшення інвестицій. Геополітичне розташування Італії дає їй шанс стати хабом для обміну ресурсами та технологіями.

Саміт G7

Зустріч «Групи семи» має бути знаковою з багатьох причин. Найбільші економіки світу домовилися передати Україні 50 мільярдів доларів із заморожених активів Росії, що, ймовірно, стане прецедентом для решти країн Глобального Заходу. Водночас Володимир Зеленський, який теж буде на саміті, заявив, що під час зустрічі з президентом Байденом, мають підписати безпекову угоду зі США. Ще одну угоду про гарантії безпеки Україна підпише в на полях саміту G7 з Японією. Прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак під час зустрічі в Італії має оголосити про виділення Україні допомоги в розмірі 309 мільйонів доларів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube