Колишній президент росії Дмитро Медведєв здійснив візит до Пекіну та провів переговори з головою КНР Сі Цзіньпіном.
На зустрічі обговорили конфлікт в Україні й подальшу співпрацю. Показово, що візит відбувся на тлі поїздки Зеленського до США
Як повідомляє агенція Reuters, Медведєв, який нині є заступником голови Ради безпеки росії та головою правлячої партії «Єдина росія», відвідав столицю Китаю, аби зустрітися з очільником китайської держави Сі Цзіньпінем. Цю зустріч не анонсували й візит не запланований. Медведєв сказав, що вони із Сі обговорили «безмежне» стратегічне партнерство між двома країнами, а також Україну.
«Ми обговорили співпрацю між двома правлячими партіями Китаю та росії… двостороннє співробітництво в рамках нашого стратегічного партнерства, у тому числі щодо економіки та промислового виробництва. Ми також обговорили міжнародні питання — включаючи, звичайно, конфлікт в Україні», — сказав Медведєв у Telegram-каналі.
Після початку повномасштабного вторгнення в Україну й запровадження західних санкцій, росія потрапляє у все більшу залежність від Китаю. Піднебесна підтримує економіку країни-бензоколонки врази збільшуючи закупівлю газу та нафти за дисконтними цінами.
Лідер Китаю прокоментував подію звичайною для Пекіну риторикою. Він заявив, що Китай сподівається, що всі сторони в українській кризі зберігатимуть стриманість і розв’язуватимуть проблеми безпеки політичними засобами.
«Китай сподівається, що відповідні сторони зможуть залишатися раціональними та стриманими, вести всебічні переговори та вирішувати взаємні занепокоєння щодо безпеки політичними методами», — сказав Сі.
Водночас Цзіньпін продемонстрував зацікавленість у тіснішій співпраці. Він заявив Медведєву, що сподівається, що Комуністична партія Китаю та «Єдина росія» працюватимуть над поглибленням стратегічної співпраці між Китаєм та росією, повідомляє Bloomberg.
Видання вважає, що Пекін намагається зберегти дистанцію, щоб мати поле для маневру. Адже Китай прагне далі налагоджувати співпрацю з ЄС, передумови до чого склалися після візиту канцлера Німеччини Олафа Шольца та президента Європейської ради Шарля Мішеля. Водночас йому вигідне співробітництво з рф.
У березні Сі Цзіньпінь планує здійснити візит до путіна, пише Wall Street Journal. Як очікується, унаслідок перемовин сторони оголосять про розширення співпраці між країнами. Йдеться про китайські інвестиції в нафто- і газовидобування, а також сільське господарство.
Раптова поїздка Медведєва до Сі Цзіньпіня якраз збіглася в часі з візитом президента України Володимира Зеленського до Вашингтону, можливо, це не випадково. Перед цим Зеленський приїхав до фронтового Бахмуту. На цьому тлі відвідини путіним свого давнього союзника Олександра Лукашенка виглядають жалюгідно в очах росіян, які хочуть бачити від своєї влади демонстрацію сили та впливу на світовій арені. Ймовірно, цим візитом росія намагається продемонструвати, що вона не перебуває в міжнародній ізоляції.
Стосунки з КНР не такі тісні, як намагається показати москва, пише New Yourk Times. Кремль намагається вдавати, що все краще, ніж є насправді.
«Росія намагалася зобразити кращі відносини з Китаєм, ніж це дозволяє реальність. Це показує, наскільки вони відчайдушні й що Китай не був настільки корисним, як їм хотілося б»», — сказав Юнь Сунь, директор китайської програми вашингтонського Центру Стімсона.
Варто також зазначити, що саме сьогодні розпочалися спільні китайсько-російські навчання військового флоту. Вони триватимуть тиждень. Ми також писали, що Японія планується придбати сотні крилатих ракет Томагавк через зростання напруженості в тихоокеанському регіоні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.