Майже 60 прізвищ: одеський активіст опублікував список прокурорів Одеської області, які отримали "інвалідність"

На пенсії цим "інвалідам" держава щорічно витрачає 14,5 млн гривень і це тільки в одному регіоні

Одеська область, скандал зі МСЕК
У списку опинилися не тільки прокурори, а навіть й водії прокуратур

Україну добряче трусонув скандал з отриманням фейкових інвалідностей співробітниками прокуратур в усіх регіонах України за допомогою медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Не обійшло явище й Одеську область. Одеський активіст та лідер організації "Вуличний фронт" Дем'ян Ганул опублікував список співробітників прокуратур – "інвалідів" в регіоні.

Список Ганул опублікував у своїх соцмережах. В списку 58 прізвищ – причому там не тільки прокурори, але й спеціалісти та навіть водії прокуратур в низці районів Одеської області.

Майже 60 прізвищ: одеський активіст опублікував список прокурорів Одеської області, які отримали "інвалідність" 1

Майже 60 прізвищ: одеський активіст опублікував список прокурорів Одеської області, які отримали "інвалідність" 2

Майже 60 прізвищ: одеський активіст опублікував список прокурорів Одеської області, які отримали "інвалідність" 3

Майже 60 прізвищ: одеський активіст опублікував список прокурорів Одеської області, які отримали "інвалідність" 4

Майже 60 прізвищ: одеський активіст опублікував список прокурорів Одеської області, які отримали "інвалідність" 5

"За моїми скромними підрахунками, щорічно держава витрачає на пенсії цим прокурорам близько 14,5 мільйонів гривень. Це тільки в Одеській області, а скільки такого по всій Україні? А ми з вами збираємо на ЗСУ", – резюмував активіст у кінці допису.

Реформування МСЕК

29 жовтня Верховна Рада України затвердила законопроєкт, що передбачає реформування медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). Згідно з новими нормами, особи з обмеженими можливостями зможуть брати участь у засіданнях МСЕК онлайн, а визначення інвалідності відбуватиметься на основі документів. Реформа не вплине на соціальні виплати: пенсії з інвалідності продовжать нараховувати.

Кабінет Міністрів створив робочу групу для перегляду рішень МСЕК щодо видачі інвалідностей. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що перевірки триватимуть наступні три місяці. Крім того, Кабінет Міністрів планує ліквідацію МСЕК у 2024 році, а в листопаді буде представлена концепція цифровізації всіх етапів експертизи. Ця ініціатива стала відповіддю на численні скандали, зокрема з фейковими інвалідностями.

Функції МСЕК передадуть новій системі. В рамках реформування медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) передбачено три ключові елементи, які стануть основою нової системи. Першим елементом буде електронна система для проведення скринінгу травм і захворювань. Другим — органи Служби зайнятості, які забезпечать інтеграцію з ринком праці. Третім — Міністерство соціальної політики, яке надасть пацієнтам необхідні засоби реабілітації, такі як палиці, милиці та протези.

Нагадаємо, статки керівників-хабарників зі МСЕК не зможуть конфіскувати. Тим часом у кінці жовтня 2024 року Державне бюро розслідувань заявило про розкриття нової корупційної схеми у МСЕК.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube