“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Женя Галич: треба відокремлювати себе від країни-агресора
Музикант Женя Галич, який зараз проходить службу у лавах ЗСУ, висловився з приводу мовного питання. Сам музикант із російськомовної родини, і донедавна, за його словами, слабо володів українською мовою. Але після 24 лютого 2022 року для нього цей момент став важливим.
В інтерв'ю 24 каналу музикант багато про що розповів: про сім'ю, яка зараз живе в Польщі, про друзів-артистів, які воюють на фронті, про вибір між полоном та смертю. Також торкнувся і теми російської та української мов. Свої соціальні мережі артист почав наповнювати україномовним контентом лише після повномасштабного вторгнення. Чому він не робив так раніше?
«Мені здавалося, що нічого страшного в цьому немає. Для мене це не було настільки ворожим. свій вибір говорити й писати українською я зробив через те, що для мене настільки огидною стала російська мова. Але засуджувати тих людей, яким важко перейти на українську повністю – літніх людей або дорослих людей – без сенсу. Вони обов'язково це зрозуміють».
Тут Женя Галич думає в унісон із покійним Кузьмою Скрябіним, який казав, що насильницька українізація викличе зворотну реакцію – неприйняття української мови.
«Не можна тиснути на тих людей, які сформувалися як особистості в Радянському Союзі. А всі діти мають вивчати й говорити в родинах українською, це важливо. Телерадіомовлення, усе, що може відбуватися публічно, має бути українською для того, щоб ми розуміли й відокремлювали себе від країни-агресора. Наприклад, якщо в родині батьки розмовляють російською, їм потрібно зі своїми дітьми почати розмовляти українською, щоб на цьому поколінні російська мова зникла з нашого вживання».
Своїх дітей музикант виховує саме у такому ключі.
«З дітьми ми намагалися говорити українською весь цей час, як тільки вони народилися. Тепер вони спілкуються ще й польською, і дуже-дуже класно. І між собою навіть. Їм суворо заборонено дивитися, слухати, бачити будь-який контент російською мовою. І вони самі це розуміють. Коли вмикають щось російське, такі: "Ого, погано". Вони знають, що в країні йде війна, ми з ними говоримо. Я розповідаю, що відбувається, щоб вони не думали, що все закінчилося, як тільки вони поїхали до Польщі».
Раніше Інформатор писав, що думає з приводу української мови Тарас Цимбалюк.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.