Російська мова занепадає в українських соцмережах: де українізуються найбільше

Читать на русском

Німецькі і британські вчені піддали аналізу кілька мільйонів повідомлень українців у соцмережі Х

Читать на русском
Українці змінили свою мовну перевагу у соцмережах
Українці спричинили соцмережеву революцію під час війни

Німецькі і британські вчені піддали аналізу кілька мільйонів повідомлень українців у соцмережі Х

Українці все частіше обирають українську мову у соцмережах. Про це свідчать дані дослідження вчених з німецьких та британських університетів. Зокрема, з 2022 року спостерігається активний перехід користувачів з російської на українську мову в соцмережах.

Цю тенденцію підтверджують результати аналізу кількох мільйонів повідомлень у соцмережі Х за останні два роки, йдеться у самому аналізі, який був проведений Мюнхенським університетом імені Людвіга Максиміліана спільно з британським Університетом Бата та Технічним університетом Мюнхена.

Вчені вирішили вивчити цей розвиток у дослідженні, опублікованому в журналі Communications Psychology. За допомогою штучного інтелекту та статистичного аналізу вони вивчили понад чотири мільйони повідомлень, зроблених 63 тисячами українських користувачів соцмережі Х (раніше Twitter) у період із січня 2020 по жовтень 2022 року.

Дослідження виявили, що під час повномасштабної війни, розпочатої росією проти України, користувачі українських соцмереж уникали російську мову все частіше. Це, за тверженням вчених, вказує на те, що мова відіграє ключову роль в ідентичності пострадянської України.

Цікаво, що українці стали відмовлятися від російської мови, переходячи на використання української після протестів на Майдані та окупації Криму у 2014 році. Учені, які аналізували понад чотири мільйони повідомлень українських користувачів соцмережі Х, підтверджують, що цей перехід став ще більш помітним під час повномасштабної війни, що свідчить про політичну реакцію на сучасні події. Користувачі в такий спосіб бажають відмежуватися від підтримки війни та росії, вибираючи українську мову, роблять висновки вчені.

В яких соцмережах української мови більше

Що стосується регіонального виміру спостерігається помітна українізація користувачів західних областей України. Дослідження сегменту мереж початку 2022 року також виявило домінантне становище української в українському сегменті соціальних мереж. Так, понад 60% постів у соціальних мережах Facebook, Instagram і Twitter є україномовними. При цьому лідером є Instagram, у якого українською мовою публікують свої пости 71,5% користувачів.

Незважаючи на масову українізацію соцмереж, яка була викликана війною рф, в Україні з 16 липня 2022 року запрацювали нові норми мовного закону. Вони, в свою чергу, також зобов'язували українців вести всі сайти та сторінки в соціальних мережах українською мовою. Зокрема, YouTube, Viber, Telegram-канали тощо. Усі інтернет-сайти та сторінки в соцмережах органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної й комунальної форм власності, ЗМІ, а також компаній мають бути державною мовою. Крім того, в Україні перейменовували населені пункти, назви яких мають російськомовний характер. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.