Масований удар по Україні, загиблі в Києві та Дніпрі, війська КНДР на боці РФ та виборчі протести в Грузії - головні новини 26 жовтня

Для України субота 26 жовтня ознаменувалася численними обстрілами, зростанням іноземної військової присутності на російських фронтах та серйозними порушеннями на парламентських виборах у Грузії, що може свідчити про нові ризики для світової безпеки

Обстріл України 26 жовтня, виборив Грузії та війська КНДР в Україні
Підсумки 26 жовтня - від смертельних обстрілів до нових викликів

26 жовтня для України став черговим днем численних обстрілів з жертвами серед мирного населення. Ще одна ніч без сну, коли ворог грає на нервах українців, пуляючи балістикою і "Шахедами", подібно до якоїсь "російської рулетки", коли снаряди ціляться у житловий сектор, спалюючи будинки, руйнуючи лікарні і цивільну структуру. Окрім цього, повістку дня сформували новини про іноземну військову присутність на російських фронтах та серйозні порушення на парламентських виборах у Грузії.

Всі ці події демонструють нові ризики для безпеки не тільки України, але й всього європейського регіону і світу. Розбиралися у всіх головних подіях дня, які читачі могли пропустити.

Атака РФ на українські міста

Росія здійснила масовану авіаційну атаку, використовуючи безпілотники та балістичні ракети, по українських містах, включаючи Київ і Дніпро. У Дніпрі внаслідок обстрілів загинули щонайменше п'ять осіб, у тому числі діти, пошкоджено інфраструктуру, багатоквартирні будинки та лікарню. За даними МВС, двох загиблих виявлено під завалами. Серед загиблих - дружина і донька поліцейського. Молодшу доньку слідчого вдалося врятувати. 21 людина постраждала, з них 7 - у лікарні. У місті пошкоджені понад 20 багатоквартирних будинків. Також у Дніпрі війська РФ пошкодили лікарню імені Мечникова. Через руйнування, затримуються термінові операції для важкохворих пацієнтів, адже в багатьох залах обвалилася стеля.

"Жодного вікна, жодної тумбочки, жодного апарату, який не постраждав", - розповів головний лікар лікарні, яку було пошкоджено у Дніпрі.

Що до Київщини і столиці, то тут було одразу два ураження уламками "Шахедів" по будинках - загорілася багатоповерхівка у Солом'янському районі Києва та будинок в Ірпені. В столиці повідомили про загибель 14-річної Марії, у кімнату якої на 20 поверх і залетів снаряд, вбивши дівчину. На Бориспільщині також є постраждала дитина 2011 року народження внаслідок обстрілів. Також загинула одна людина (померла у лікарні)

Масований удар по Україні, загиблі в Києві та Дніпрі, війська КНДР на боці РФ та виборчі протести в Грузії - головні новини 26 жовтня 1

Всього російські війська атакували Україну 3-ма балістичними ракетами Іскандер-М/KN-23, 2-ма керованими авіаційними ракетами Х-59, 2-ма ракетами невстановленого типу та 91 ворожим БпЛА. Попри втрати, українська протиповітряна оборона продемонструвала високу ефективність у Київській, Черкаській, Сумській та інших областях. Сили ППО знешкодити 44 дрони, проте ще 44 ворожих БпЛА локаційно втрачено. Докладніше >>>  

Війська КНДР вже готуються вмирати за Росію

У Курській області Росії, за даними The New York Times, вже перебувають близько 5 тисяч північнокорейських військових. Їх доставляють із Владивостока на великих транспортних літаках Іл-76. Російська армія планує використовувати північнокорейських солдатів на фронті проти України.

Тим часом президент Південної Кореї вже засудив таку співпрацю РФ і КНДР, повідомивши про можливість перегляду політики щодо надання Україні зброї. Докладніше >>>  

Війська КНДР можуть з'явитися на Курщині вже 27 жовтня
Війська КНДР можуть з'явитися на Курщині вже 27 жовтня

Вибори в Грузії та спалахи насильства

Парламентські вибори в Грузії проводяться з численними порушеннями та заворушеннями. На виборчих дільницях зафіксовані масові фальсифікації, вкидання бюлетенів, бійки та акти насильства, які включають атаки на спостерігачів та спроби зламати техніку.

ЦВК Грузії анулювала результати на одній дільниці та закликала до швидкого реагування правоохоронних органів для забезпечення прозорості виборів. Загалом, парламентські вибори у Грузії мають вирішити, який курс обере країна — європейський чи проросійський. Загалом у виборах беруть участь 18 партій, але основна боротьба розгорнеться між керівною наразі "Грузинською мрією" та опозицією, представленою кількома партіями. Докладніше >>>  

Telegram oembed: https://t.me/u_now/144027

Соратник Трампа закликає Україну відмовитись від окупованих територій

Сенатор штату Огайо та кандидат у віце-президенти США від Республіканської партії Джей Ді Венс нещодавно висловив позицію, що завершення війни в Україні можливо лише через відмову Києва від частини окупованих територій. За словами Венса, українська сторона не має достатньо ресурсів для подальшої боротьби. У своїх висловлюваннях він взаявив, що ця ідея, мовляв, все частіше обговорюється серед українських чиновників у приватних розмовах, хоча жодного імені посадовців прибічник Трампа не називав.

Від початку війни Венс не приховував свою байдужість до наслідків війни для України та виступав проти масштабної підтримки Києва з боку Вашингтона. Його зусилля з блокування законопроєктів про військову допомогу Україні хоча й не увінчалися успіхом, але демонструють його твердийміцні переконання обмежити участь США у підтримці України. Венс також підтримує створення демілітаризованої зони між Україною та Росією, однак не уточнив, хто має гарантувати безпеку в цій зоні. Докладніше >>>  

Джей Ді Венс не приховує своє ставлення до війни в Україні
Джей Ді Венс не приховує своє ставлення до війни в Україні

Наостанок ще декілька новин, над якими варто поміркувати:

  • Схоже, окупанти сьогодні встратили ще один вертоліт. Росзмі пишуть, що гелікоптер Ка-52 відправився у "вічний політ" десь в Керченській протоці.
  • В Україні частково відновили бронювання військовозобов'язаних. Працівники, які отримали статус заброньованих до 31 травня 2024 року, зможуть подовжити термін бронювання на аналогічний термін. Водночас аудит рішень про присвоєння статусу критично важливих підприємств, які були ухвалені в останні чотири місяці, триватиме до 15 листопада.
  • У ніч з 26 на 27 жовтня Україна перейде на зимовий час – о четвертій годині за київським часом. Стрілки на механізованих годинниках потрібно перевести на годину назад, тобто, на третю ночі. Пристрої з автоматичним встановленням часу (смартфони, смартгодинники тощо не треба чіпати) зроблять це самостійно.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube