Росія атакувала Україну 54 ударними БПЛА та імітаторами у ніч на 22 квітня. Найбільше постраждали Київська та Одеська області - зафіксовано поранених, пожежі та зруйновану цивільну інфраструктуру
Російська армія здійснила масовану атаку на українські регіони, застосувавши 54 ударні безпілотники типу Shahed та кілька імітаторів. Сили протиповітряної оборони ЗСУ повідомили про успішне знищення 38 дронів. Ще 16 безпілотників, які, ймовірно, виконували роль хибних цілей, не змогли досягти запланованих об'єктів і були "втрачені" без завдання шкоди.
За офіційною інформацією Повітряних сил ЗСУ, атака охопила кілька регіонів - удари фіксувалися в центрі, на півдні, сході та півночі країни. Ворог запускав дрони з території російських міст - Міллерово, Курськ, Брянськ, Приморсько-Ахтарськ, а також із тимчасово окупованого Криму.
Близько 08:00 вранці розпочалася ще одна хвиля ворожої активності - нові групи безпілотників увійшли в повітряний простір України з північного напрямку через Сумщину.
"Станом на 09:00 підтверджено збиття 38 ударних БпЛА типу Shahed (а також безпілотників інших типів) на сході, півночі, півдні та в центрі країни. 16 ворожих безпілотників-імітаторів — локаційно втрачені (без негативних наслідків)", - йдеться в повідомленні Повітряних сил ЗСУ в телеграм.
Однією з найбільш постраждалих стала Одеська область: напередодні ввечері, 21 квітня, в місті пролунали серії вибухів внаслідок атаки дронів-камікадзе. За словами голови Одеської ОВА Олега Кіпера та міського голови Геннадія Труханова, щонайменше троє осіб отримали поранення. В місті пошкоджено житлові будинки, транспорт, освітній заклад, об’єкти інфраструктури. Деякі будівлі зайнялися вогнем.
Не менш інтенсивною була ніч і для мешканців Київщини. У Бучанському районі уламки збитих дронів спричинили пожежу на будівельному майданчику, пошкодили шість приватних осель, чотири автомобілі, кілька господарських споруд та гаражів. Крім того, зазнав руйнувань один із заміських комплексів. За даними поліції Київської області, жертв серед цивільного населення не зафіксовано.
В обох регіонах продовжують працювати рятувальники, слідчі, вибухотехніки та групи реагування. Повітряні сили наголошують на важливості оперативного реагування під час повітряних тривог: ігнорування сигналів може коштувати життя.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.