Заяву на компенсацію можна подати в електронній або паперовій формах
Масові ракетні атаки призвели до масштабних руйнувань житла. Кількість повідомлень у "Дії" суттєво збільшилася. Площа пошкодженого майна – понад 19,369 млн кв. м.
Про це заявила ініціаторка законопроєкту № 7198 про виплату компенсацій за зруйноване житло, народна депутатка Олена Шуляк. Загальна кількість інформаційних повідомлень про пошкоджене майно становить більш ніж 280 тисяч.
Вона нагадала, що власники пошкодженого житла можуть подати заяву на компенсацію в електронній формі через застосунок або на сайті "Дія", а також у паперовій формі – через ЦНАПи або через нотаріусів.
"Далі вашу заяву має розглянути комісія, створена місцевою владою. Вона встановлює право на компенсацію і перевіряє документи та реєстри. Після цього комісія організовує проведення експертизи щодо можливості відновлення житла та оцінки пошкоджень", – пояснила Шуляк.
За її словами, висновок про наявність підстав, виду та розміру компенсації передадуть Фонду ліквідації наслідків російської агресії, який забезпечить компенсацію. Парламент готує до другого читання законопроєкт № 7198 про компенсації власникам зруйнованого житла.
"Люди зможуть отримати компенсацію не чекаючи на репарації від російської федерації", – наголосила Шуляк.
Право на компенсацію мають громадяни України, які є:
Для отримання компенсації необхідно подати:
Мешканці, які залишаються на тимчасово окупованій території, можуть подати заявку за допомогою застосунку "Дія". Для цього необхідно:
Після реєстрації повідомлення очікуйте на інформацію про початок процедури оцінки та компенсації. Подати заяву на компенсацію можна під час дії воєнного стану та упродовж 90 днів по його завершенні.
10 та 11 жовтня Україна зазнала однієї з наймасштабніших масованих атак з боку рф. Заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко зазначив, що чимала частина ракет влучила в енергосистеми різних міст. Під прицілом енергообʼєкти від Львова до Запоріжжя, Київщини, Хмельниччини, Дніпра і Вінниці, Франківщини, Сумщини, Харківщини, Житомирщини, Кіровоградщини, загалом весь Південь. За його словами, це може вплинути на стабільність енергозабезпечення, тому потрібно бути готовими до наслідків таких обстрілів аж до віялових відключень. Наприклад, лише в Київській області ППО збила шість ракет, але є потрапляння в ТЕЦ. Президент України Володимир Зеленський вважає, що росіяни хочуть знищити енергосистему України.
Нагадаємо, українські пенсіонери-переселенці можуть отримати надбавку до пенсії у 20%. Крім того, в "Приватбанку" та "Ощадбанку" можна буде взяти доступну іпотеку на житло.
Також Інформатор писав, якою буде компенсацією за зруйноване під час війни житло.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.