Масована атака по Україні: кількість заявок про пошкоджене житло збільшилась

Читать на русском

Заяву на компенсацію можна подати в електронній або паперовій формах

Читать на русском
Масована атака по Україні: кількість заявок про пошкоджене житло збільшилась

Заяву на компенсацію можна подати в електронній або паперовій формах

Масові ракетні атаки призвели до масштабних руйнувань житла. Кількість повідомлень у "Дії" суттєво збільшилася. Площа пошкодженого майна – понад 19,369 млн кв. м. 

Про це заявила ініціаторка законопроєкту № 7198 про виплату компенсацій за зруйноване житло, народна депутатка Олена Шуляк. Загальна кількість інформаційних повідомлень про пошкоджене майно становить більш ніж 280 тисяч.

Вона нагадала, що власники пошкодженого житла можуть подати заяву на компенсацію в електронній формі через застосунок або на сайті "Дія", а також у паперовій формі – через ЦНАПи або через нотаріусів.

"Далі вашу заяву має розглянути комісія, створена місцевою владою. Вона встановлює право на компенсацію і перевіряє документи та реєстри. Після цього комісія організовує проведення експертизи щодо можливості відновлення житла та оцінки пошкоджень", – пояснила Шуляк.

За її словами, висновок про наявність підстав, виду та розміру компенсації передадуть Фонду ліквідації наслідків російської агресії, який забезпечить компенсацію. Парламент готує до другого читання законопроєкт № 7198 про компенсації власникам зруйнованого житла.

"Люди зможуть отримати компенсацію не чекаючи на репарації від російської федерації", – наголосила Шуляк.

Як отримати компенсацію за житло, пошкоджене через війну

Право на компенсацію мають громадяни України, які є:

 • власниками пошкодженого або зруйнованого житла;
 • інвесторами у житлове будівництво, якщо вони отримали право на виконання будівельних робіт, але не ввели будівлю в експлуатацію;
 • членами житлово-будівельних кооперативів, які викупили квартиру чи інше приміщення кооперативу, але не оформили право власності на нього;
 • спадкоємці усіх вищеперерахованих категорій.


Для отримання компенсації необхідно подати:

 • заяву про проведення обстеження житла та виплату грошової компенсації (встановленої форми);
 • копію документа, що посвідчує особу;
 • копію ІПН;
 • нотаріально завірені копії документів, що підтверджують право власності у постраждалого на житло на момент подання заяви (дозволяється надати довідку або копію витягу з Держреєстру речових прав на нерухоме майно, яку можна оформити онлайн);
 • якщо документи подає представник, необхідно надати копію відповідної нотаріальної довіреності.


Мешканці, які залишаються на тимчасово окупованій території, можуть подати заявку за допомогою застосунку "Дія". Для цього необхідно:

 • Оновити застосунок до останньої версії
 • Зайти у "Дію" та натиснути "Послуги", далі обрати "Повідомлення про пошкоджене майно"
 • Заповнити форму, вказавши всю потрібну інформацію.
 • Після заповнення форми та її реєстрації можна завантажити заяву в PDF або отримати на електронну пошту.


Після реєстрації повідомлення очікуйте на інформацію про початок процедури оцінки та компенсації. Подати заяву на компенсацію можна під час дії воєнного стану та упродовж 90 днів по його завершенні.

 • Важливо переконатися, що у вас є всі документи, які підтверджують право власності на майно. Також за можливості необхідно зафіксувати пошкодження майна за допомогою актів знищення/пошкоджень, складених працівниками ДСНС.
 • Якщо зафіксувати пошкодження або знищення тимчасово неможливо, треба скласти акт опису пошкоджень самостійно, попросивши підписати його, приміром, сусідів-очевидців.
 • Варто зробити також фото та відео пошкоджень.

Ракетна атака по Україні

10 та 11 жовтня Україна зазнала однієї з наймасштабніших масованих атак з боку рф. Заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко зазначив, що чимала частина ракет влучила в енергосистеми різних міст. Під прицілом енергообʼєкти від Львова до Запоріжжя, Київщини, Хмельниччини, Дніпра і Вінниці, Франківщини, Сумщини, Харківщини, Житомирщини, Кіровоградщини, загалом весь Південь. За його словами, це може вплинути на стабільність енергозабезпечення, тому потрібно бути готовими до наслідків таких обстрілів аж до віялових відключень. Наприклад, лише в Київській області ППО збила шість ракет, але є потрапляння в ТЕЦ. Президент України Володимир Зеленський вважає, що росіяни хочуть знищити енергосистему України.

Нагадаємо, українські пенсіонери-переселенці можуть отримати надбавку до пенсії у 20%. Крім того, в "Приватбанку" та "Ощадбанку" можна буде взяти доступну іпотеку на житло.

Також Інформатор писав, якою буде компенсацією за зруйноване під час війни житло. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.