Акції "Тесли" падають з минулого року, через що інвестори звинувачують мільярдера у нехтуванні своїми обов'язками в компанії. А днями у X стався збій, який торкнувся мільйонів користувачів - пояснення його причин так ніхто не надав
У суботу, 24 травня, стався серйозний збій у роботі платформи соціальних мереж Ілона Маска X (Twitter). Технічна несправність вплинула на десятки тисяч користувачів у Сполучених Штатах, Європі та інших країнах. Згідно з даними Downdetector, сайту, який відстежує перебої в обслуговуванні, кількість зареєстрованих проблем досягла піка у понад 25 800 близько 15:51 за київським часом.
Збій, який також торкнувся користувачів у Німеччині, Франції, Великій Британії, Індії, Канаді, Іспанії та Австралії, здебільшого був усунений до початку дня. Утім, X так і не надала детального пояснення причини. Після масових скарг користувачів Ілон Маск заявив, що повертається до роботи 24/7, повідомляє Reuters.
"Знову доводиться працювати 24/7 і спати в конференц-залах/серверах/виробничих приміщеннях. Я повинен бути дуже зосередженим на X/xAI і Tesla (плюс запуск Starship наступного тижня), оскільки ми запускаємо критичні технології", - написав він у X.
Минулого місяця Маск заявив, що планує значно скоротити свою участь у справах уряду США після різкого падіння прибутків і продажів Tesla на початку 2025 року.
Маск, який очолює Департамент ефективності уряду (DOGE) з моменту його створення минулого року, заявив, що його час, який він приділяє дорадчому органу, "значно зменшиться", починаючи з наступного місяця. Це рішення ухвалено на тлі зростаючого тиску з боку інвесторів та критиків, які стверджують, що політична участь Маска відволікає його від лідерства в Tesla та інших компаніях.
Роль Маска в DOGE — ініціативі, спрямованій на скорочення федеральних витрат та оптимізацію урядових операцій — зробила його поляризуючою фігурою у Вашингтоні. Його прямий вплив на політику уряду США привернув увагу, а його ділові зв'язки викликали питання щодо потенційного конфлікту інтересів.
Політичні заяви Маска викликали хвилю хейту за кордоном. Протести та бойкоти, спрямовані проти Tesla, спалахнули одразу у кількох країнах.
Станом на березень 2025 року ринкова капіталізація компанії обвалилася на понад $700 млрд, що зменшило статки Ілона Маска більш ніж на $100 млрд. Хедж-фонди, які ставлять на падіння акцій, заробили $16,2 млрд на ставках проти Tesla, оскільки вартість компанії Ілона Маска з виробництва електромобілів за останні три місяці впала вдвічі.