Маленька зарплата та зневіра - кандидатка на пост міністра культури Федів розповіла, чому багато людей не хоче цю посаду
Кандидатка на пост міністра культури Федів розповіла, якими були б її кроки на цій посаді

Кандидатка на пост міністра культури Федів розповіла, якими були б її кроки на цій посаді
Кандидатка в міністри культури та інформаційної політики Юлія Федів розповіла, чому далеко не всі готові очолити відомство. За її словами, є певні фактори, які відштовхують багатьох експертів від державної служби. Також Федів зізналася, чому вона готова стати головою Мінкульту.
Як розповіла Юлія Федів в інтерв'ю LIGA.Life, нещодавно вона вже остаточно завершила роботу в UNESCO. За її словами, останній робочий день там у неї був 18 вересня. Таке рішення Федів ухвалила, зокрема, через те, що Міністерство культури є важливим партнером для UNESCO, а значить - працюватимуть з будь-яким міністром: сама ж Федів зізнається, що не всі кандидати на цю посаду їй імпонують. Проте імена наразі не називають.
Юлія Федів зізналася, що якщо її не ухвалять на посаду міністра культури, то вона просто буде запускати власну справу. Якщо ж її кандидатуру все ж таки ухвалять, то в неї вже є імена людей, яких вона хотіла б бачити в оновленій команді Мінкульту.
"Для мене основним критерієм вибору членів команди є професіоналізм, гарна репутація, бажання і досвід роботи у державному секторі. Майже усі, кого я назвала, мають такий досвід. Соломія Боршош працює в Українському інституті, Антон Дробович очолює Український інститут національної пам’яті, Галина Григоренко була заступницею міністра культури та інформаційної політики. Олександр Трегуб, CEO та співзасновник Projector, не має безпосереднього досвіду роботи на держслужбі, але багато співпрацював з МОН та Мінцифрою", - розповіла Юлія Федів.
Працювати в Мінкульті готові не всі
Юлія Федів уже почала розмовляти з людьми щодо можливої співпраці в Міністерстві культури. Проте виявилося, що багато хто не готовий йти на політичну посаду. Для цього є кілька факторів, один з яких - зневіра: йдеться про ситуації, коли людина вже намагалася будувати кар'єру в державній службі, але щось не вийшло. При цьому чимало людей не задоволені рівнем зарплати на держслужбі.
"Ті, хто працюють у сфері бізнесу або мають власну справу, розуміють, що в разі роботи на державній посаді вони втрачають у доході. Не всі можуть собі це дозволити. Ну і зрештою, третя причина — невизначеність ситуації, в якій я перебуваю. Можливо, якби я вже обіймала певну посаду і йшла з конкретною пропозицією, мала погоджені програму і бачення розвитку міністерства, то люди б швидше давали згоду чи відмову", - розповіла Юлія Федів.
Які плани на роботу Мінкульту?
Юлія Федів розповіла, що вона бачить три наріжні камені для майбутньої роботи в Мінкульті. Перше - це створення позитивного іміджу відомства. На її думку, потрібно працювати над стратегією, щоб всі чітко розуміли, куди та навіщо рухаються. Друге - це секторальний блок. Йдеться про сферу збереження культурної спадщини, яку Федів сьогодні вважає критичною.
"Це запуск реєстрів об’єктів рухомої та нерухомої спадщини, консервація та реставрація об’єктів, які постраждали внаслідок бомбардування, фіксація злочинів рф. Це сфера мистецтва і мистецької освіти — зокрема навчання реставраторів. Це і відновлення конкурсних процедур у культурних інституціях. У сфері інформаційної політики це протидія дезінформації всередині країни та назовні, що передбачає співпрацю з Міністерством закордонних справ", - зазначила кандидатка на пост міністра.
Вона також додала, що для неї метою є не сама посада. За словами Федів, вона хоче займатися розвитком української культури, а посада міністра може допомогти реалізувати низку змін.
Міністерство культури України
Про те, що кандидаткою на пост міністра культури є Юлія Федів, стало відомо ще не початку вересня. Зазначалося, що вона також має досвід керівництва Українського культурного фонду. Наразі, доки інформації про остаточне рішення щодо посади немає, виконує обов'язки міністра культури Ростислав Карандєєв. Він в період роботи ексміністра Олександра Ткаченка обіймав посаду одного з його заступників.
Також раніше журналісти Новини. Live. розповіли, які зарплати отримували посадовці Міністерства культури України під час повномасштабної війни. Зазначається, що більшість місяців зарплати були на рівні понад 60-70 тисяч гривень і доходили до 100 тисяч гривень і більше. Зокрема, колишній міністр культури Олександр Ткаченко у липні 2023 року отримав зарплату в розмірі 204 087 гривень, за даними ЗМІ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
- Пушкін, Щорс та Ватутін: в Україні пришвидшать демонтаж пам'ятників росдіячам – Мінкульт
- Скандал з головою Мінкульту з авто та порушенням ПДР: Карандєєв відреагував на звинувачення у свій бік
- Кабмін призначив Ростислава Карандєєва керувати Мінкультом замість Ткаченка: що треба знати про нього
- Серіали за мільйони, рейдерство та безліч скандалів: головні провали Олександра Ткаченка на посту голови Мінкульту
Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.