Крім того, французький лідер на зустрічі пропонував надати власнику Telegram французьке громадянство
Президент Франції Еммануель Макрон кілька у 2018 році зустрічався разом із засновником месенджера Telegram Павлом Дуровим. Французький лідер пропонував йому перенести штаб-квартиру компанії до Парижа. А згодом Дуров став громадянином Франції.
Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на джерела. За словами джерел, Дуров тоді відмовився. Крім того, французький лідер на зустрічі пропонував надати йому французьке громадянство. ЗМІ нагадує, що, згідно з наявними даними, Дуров став громадянином Франції у 2021 році.
"На обіді у 2018 році, про який раніше не повідомлялося, Макрон запропонував Дурову перевести Telegram у Париж... Дуров тоді відмовився", - пише WSJ.
Як пише The Wall Street Journal, спецслужби Франції та ОАЕ у 2017 році провели спільну операцію, яка дала змогу зламати телефон Дурова. Операція спецслужб, про яку раніше не повідомлялося, проходила під кодовою назвою "Пурпурова музика". Французькі спецслужби були вкрай стурбовані тим, що "Ісламська держава" використовує Telegram для вербування бойовиків і планування терактів.
"Хоча немає жодних вказівок на те, що ті ранні бесіди з Макроном або злом телефону Дурова зіграли роль у його затриманні, ці подробиці проливають нове світло на стосунки Дурова з Францією та ОАЕ", - пише WSJ.
Про те, що Еммануель Макрон часто користується Telegram, пише газета Politico, посилаючись на колишнього депутата французького парламенту. Експарламентарій, який має номер Макрона, показав виданню чат з ним у месенджері Telegram. 26 серпня у профілі президента було зазначено, що той заходив у Telegram "нещодавно".
Журналісти Politico дізналися, що французький президент користується Telegram із часів своєї першої президентської кампанії у 2017 році. З того часу Telegram часто використовується як членами кабінету міністрів Франції, так і політичними чиновниками всіх рангів і партій, а особливо популярним він є серед прихильників Макрона.
Власника месенджера Telegram Павла Дурова затримали французькі спецслужби в аеропорту Ле Бурже у суботу, 24 серпня. Затримання проводилося згідно з ордером, який видало Національне управління французької судової поліції на запит Управління боротьби зі злочинами щодо неповнолітніх. Макрон заявив, що рішення про арешт Дурова не має політичного характеру. За словами глави держави, підприємця заарештовано в рамках судового розслідування.
Дурову закидають низку правопорушень, а саме тероризм, торгівлю наркотиками, шахрайство, відмивання грошей, здобуття викрадених товарів, педофільський контент, обхід санкцій тощо. Основною претензією французької влади до власника Telegram могли стати нелегальні трансляції матчів національної Ligue 1 у його месенджері.
Паризька прокуратура повідомила, що розслідування щодо Дурова було відкрито 8 липня. Точна причина арешту підприємця поки не повідомляється, але термін його утримання під вартою продовжено до 28 серпня. Після цього французькі правоохоронні органи мають або відпустити його або офіційно пред'явити йому підозру.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.