Макрон користується Telegram ще з часів своєї першої президентської кампанії у 2017 році
Президент Франції Еммануель Макрон виявився активним користувачем Telegram. Політик заходив у цей месенджер через три дні після затримання його засновника Павла Дурова в Парижі.
Про те, що Еммануель Макрон часто користується Telegram, пише газета Politico, посилаючись на колишнього депутата французького парламенту. Експарламентарій, який має номер Макрона, показав виданню чат з ним у месенджері Telegram. 26 серпня у профілі президента було зазначено, що той заходив у Telegram "нещодавно".
Журналісти Politico дізналися, що французький президент користується Telegram із часів своєї першої президентської кампанії у 2017 році. З того часу Telegram часто використовується як членами кабінету міністрів Франції, так і політичними чиновниками всіх рангів і партій, а особливо популярним він є серед прихильників Макрона.
За інформацією Politico, влада Франції й раніше намагалася обмежити використання Telegram в офіційних колах. Це прагнули зробити з міркувань конфіденційності. Приміром, у листопаді 2023 року Елізабет Борн, яка займала тоді посаду прем'єр-міністра, заборонила французьким міністрам та їхнім помічникам користуватися WhatsApp, Telegram та Signal. Таке рішення вона пояснювала тим, що ці платформи "не можуть гарантувати безпеку розмов та інформації, що передається через них".
Вищі посадові особи Національних зборів Франції також закликали законодавців "обмежити" використання програм для соціальних мереж та сервісів обміну повідомленнями, включаючи Telegram, але "безуспішно". В обох випадках депутатам та членам кабміну рекомендували використовувати французькі платформи для спілкування.
Партія Макрона "Відродження", як і раніше, використовує Telegram для надсилання інформації журналістам. Це відбувається у приватному каналі, до якого входять 150 представників преси, пише Politico.
Крім цього, Макрон має публічний Telegram-канал з понад 37 тисячами підписників. Останній допис у каналі датується 12 серпня.
У 2017 році співробітники французьких служб безпеки попереджали прихильників Макрона про небезпеку використання Telegram, повідомив радник президента Франції.
"Вони говорили нам, що за нами стежать, що ми наражаємося на ризик злому і що ми повинні бути обережні з Telegram, який є російським додатком", - пояснював він.
Ерік Боторель, парламентарій від партії "Відродження", який займається кіберпроблемами, визнав "постійне використання Telegram", попри "попередження". Активне використання програми у політичних колах він пояснив тим, що люди не хочуть йти на незнайомі платформи з месенджера, який став для них зручним і звичним.
Павла Дурова затримали 24 серпня у паризькому аеропорту Ле Бурже, куди він прилетів з Азербайджану приватним літаком. Макрон заявив, що рішення про арешт Дурова не має політичного характеру. За словами глави держави, підприємця заарештовано в рамках судового розслідування.
Паризька прокуратура повідомила, що розслідування щодо Дурова було відкрито 8 липня. Точна причина арешту підприємця поки не повідомляється, але термін його утримання під вартою продовжено до 28 серпня.
Арешт Дурова відбувся в рамках розслідування, в якому фігурують 12 звинувачень, включаючи співучасть у зберіганні та розповсюдженні дитячої порнографії, перевезенні та продажу наркотиків, кіберзлочинах, груповому шахрайстві та відмиванні грошей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.