У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Директор МАГАТЕ Гроссі зробив заяву щодо мінування біля ставка-охолоджувача ЗАЕС
Після того як голова ГУР Кирило Буданов заявив про додаткове замінування ЗАЕС окупантами, директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі прокоментував ситуацію. Він заявив, що повідомлення про додаткове замінування охолоджувача станції він бачив.
Така заява з'явилася на офіційному порталі МАГАТЕ. За словами директора організації, він дійсно вже отримував повідомлення щодо замінування охолоджувача станції. Проте він додав, що під час його останнього візиту на територію ЗАЕС він не бачив цього (замінування).
Він додав, що жодних змін не було виявлено. При цьому МАГАТЕ відомо про те, що за межами периметра заводу є розміщення мін, а також у певних місцях усередині. Вони (ці мінування), за словами так званого "персоналу служби безпеки", були з "оборонною метою".
"Наша оцінка цих конкретних місць розміщення полягала в тому, що хоча наявність будь-якого вибухового пристрою не відповідає стандартам безпеки, основні функції безпеки об’єкта не зазнають істотного впливу. Ми стежимо за цією проблемою з великою увагою", – заявив Рафаель Гроссі.
Він також додав, що ситуація на Запорізькій атомній електростанції зараз дуже крихка. За словами Гроссі, трата Каховського водосховища стала катастрофою для регіону. Тому зараз важливо дотримуватися основних принципів МАГАТЕ, щоб не сталася аварія, зазначив він.
За словами Рафаеля Гроссі, зараз організація активізує свої зусилля, щоб допомогати забезпечувати ядерну безпеку. Також він зауважив, що МАГАТЕ надає допомогу постраждалому регіону.
Раніше повідомлялося, що обміління ставка-охолоджувача на ЗАЕС навряд чи призведе до катастрофи. Як зазначив, колишній голова громадської ради Державної інспекції ядерного регулювання Олексій Толкачов, після аварії на японській АЕС "Фукусіма" на українських атомних станціях були проведені стрес-тести.
"За їхніми результатами на українських АЕС були запроваджені технологічні рішення, які виключають можливість повторення аварії на АЕС Фукусіма. Зокрема, були створені системи перетворення водню, щоб виключити можливість вибуху реактора навіть за умови втрати електропостачання, втрати рідини охолоджувача, землетрусу і інших несприятливих обставин", – вважає експерт.
Рафаель Гроссі, директор МАГАТЕ, нещодавно приїздив з делегацією на територію ЗАЕС. За його словами, знизився рівень води, яка потрібна для охолодження атомної електростанції. Водночас він заявив, що станція працюватиме над поповненням запасів води, щоб "функції безпеки могли продовжувати функціонувати у нормальному режимі". За його словами, МАГАТЕ слідкуватиме за ситуацією.
Нагадаємо, раніше професор Гарвардського університету пояснив, чи є ризик аварії на ЗАЕС або застосування росією ядерної зброї.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.