Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
За рік кількість тих, хто особисто побачив війну, зросла у 2,5 рази
За рік і майже дев'ять місяців війни майже половина українців бачила на власні очі її жахіття у зоні бойових дій. Понад 44% опитаних людей кажуть, що встигли там побувати. За інформацією соціологів, рік тому в Україні було лише 18% тих, хто був на цій території.
Такі дані наводять експерти групи Рейтинг, які провели дослідження спільно з Інститутом соціології НАН України. Людей опитували телефоном у період з 6 по10 жовтня.
Соціологи зазначають, що проводили дослідження по всій Україні, крім окупованих територій Криму та Донбасу. Тих, хто зараз проживає за кордоном, не питали. У дослідження взяли участь дорослі у віці від 18 до 69 років. Тобто, до уваги не беруть дітей і літніх людей. І йдеться не лише про військових, які воюють на фронті, а тих, хто так чи інакше побував у зоні бойових дій: утікав від окупації або ж перебуває там зараз або їздив туди як волонтер.
"Через широкомасштабне вторгнення російської федерації в Україну кількість тих, хто отримав досвід перебування в зоні бойових дій зріс з 18% до 44%. Враховуючи поширеність та негативний психологічний вплив, люди зіткнулись із такими стресовими факторами: травматичний досвід як важкі спогади, конфлікти, недостатня підтримка, дискримінація, погіршення умов життя, проблеми зі здоров’ям, загроза для життя", - кажуть дослідники.
Вони цікавились, як люди дають собі раду, щоб протидіяти стресу. Більшість кажуть, що для них це спілкування у справах поза основною роботою, дозвілля та робота.
"Попри війну, близько 69% опитаних демонструють нормальний рівень психологічного дистресу, 21% - підвищений, 10% - високий. Це дозволяє припустити, що за рахунок збереження Збройними силами України значної частини соціального ареалу існування українців, населення у своїй більшості має достатні ресурси психологічного відновлення, а також захист від найтяжчих стресорів війни", - констатують соціологи.
На початку листопада соціологи провели опитування про найбільші проблеми, які є в Україні, окрім війни. Люди сказали, що найбільша з них - це корупція. Також називають високі комунальні тарифи, безробіття та переживають через можливе неповернення додому тих, хто покинув Україну і повільну відбудову зруйнованих війною територій.
Крім того, українців турбують Данило Гетманцев та Андрій Єрмак. Цих політиків майже третина опитаних хотіла б звільнити.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.