Українці назвали найбільшу проблему в країні окрім війни: результати опитування

Читать на русском

Українці розповіли, які проблеми в Україні їх найбільше непокоять, у списку - низькі зарплати та пенсії, а лідирують війна та корупція

Читать на русском
Корупція в Україні
Корупція в Україні непокоїть 63% українців

Українці розповіли, які проблеми в Україні їх найбільше непокоять, у списку - низькі зарплати та пенсії, а лідирують війна та корупція

Наразі найбільшою проблемою України, безумовно, є війна. А окрім війни українців понад усе турбує корупція. Більшість громадян України вважають, що боротися з корупцією мають антикорупційні органи, створені після 2014 року.

Про це свідчать результати соцопитування Київського міжнародного інституту соціології, яке проводили з 30 вересня до 13 жовтня. Так, корупція непокоїть 63% українців.

Друга велика проблема - низькі зарплати та пенсії. Також людей, зокрема, турбують:

  • високі комунальні тарифи;
  • демографічні проблеми, ризики неповернення біженців з-за кордону;
  • повільна відбудова зруйнованих війною територій;
  • безробіття.

Результати опитування
Результати опитування

Більшість опитаних (54%) стверджують, що насамперед боротися з корупцією мають нові антикорупційні органи, створені після 2014 року. Водночас досить багато українців говорять, що до подолання корупції мають докласти сил президент та Офіс Президента (43%), а також такі правоохоронні органи як поліція, СБУ чи прокуратура.

Корупція в Україні

Під час війни українці агресивно борються з проявами корупції. Корупційні скандали практично не затихають, особливі ті, які стосуються незаконних виїздів за кордон чи махінацій із держзакупівлями.

Нардепи запропонували карати за корупційні злочини без урахування строку давності. Відповідний законопроєкт №10100 з'явився на сайті Верховної Ради. Документ пропонує не зупиняти обрахування строку давності за корупційні злочини на час дії воєнного стану в Україні. Це потрібно для того, щоб корупціонери не змогли уникнути покарання навіть після завершення строків давності.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.