Виконавчий директор української Гельсінської спілки Олександр Павліченко заявив, що норму закону про мобілізацію, яка дозволяє забирати до війська людину із залежністю, можна критикувати
За новим законом про мобілізацію, який набув чинності у суботу, 4 травня, люди з алкогольною, наркотичною та іншими залежностями підлягатимуть мобілізації. В Українській Гельсінській спілці вважають, що таку норму можна піддати критиці. Адже вона йде в розріз із міжнародними класифікаторами хвороб, а залежність - це власне і є хвороба, а не просто вада поведінки.
Про це заявив виконавчий директор української Гельсінської спілки Олександр Павліченко. На його думку, у новому законі є не один момент, який правозахисники можуть критикувати.
"Особи з різними видами залежностей, наприклад, алко-, нарко- або якоюсь іншою залежністю визнаються придатними або тимчасово придатними для небойових формувань. Це, очевидно, буде служба тилу, забезпечення логістичної допомоги, навіть медичної допомоги", - припустив він.
За його словами, цю норму можна критикувати. Адже це абсолютно новий підхід до визначення хвороб, який існує у світі.
"Можна обговорювати й критикувати весь цей набір, тому що є за що зачепитися", - вважає правозахисник.
Від цього дня в Україні офіційно скасовано категорію обмежено придатних до військової служби. Тепер вводиться єдина категорія - придатний до військової служби з певними обмеженнями. Всі, хто раніше вважався обмежено придатним, тепер проходитимуть повторну військово-лікарську комісію (ВЛК), щоб визначити їх ступінь придатності до військової служби. І це треба зробити до 4 лютого 2025 року. Рішення про придатність до військової служби буде прийматися на основі нового Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, який затверджено наказом Міноборони № 262 від 27 квітня 2024 року.
Раніше Інформатор писав, що військовозобов'язані матимуть право оновити свої військово-облікові дані через центри рекрутингу до лав ЗСУ. Це можна зробити навіть після того, як отримано повістку щодо уточнення даних.
Нагадаємо, громадянам, які отримали інвалідність I та II типу, потрібно повторно пройти МСЕК для того, щоб підтвердити свої дані.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.