Офіційно в Повітряних Силах ЗСУ не розкривали деталей, як та чим вдалося збити 6 "Кинджалів"
Збиття всіх шістьох ракет Х-47 "Кинджал", які окупанти направили на столицю України вночі 16 травня, почали бурхливо обговорювати українці. Тільки ж недавно один знищений "Кинджал" установкою Patriot став справжнім святом для українського народу, а тут цілих 6! Тому виникає логічне питання: чи могла одна американська система протиповітряної оборони збити одразу декілька гіперзвукових ракет, що ще місяць тому здавалося чимось неможливим? Чи така установка не одна? Розбирався в цьому Інформатор.
ЗРК Patriot на бойовому чергуванні в Україні з квітня 2023 року. Відомо, що на бойовому чергуванні щонайменше - два дивізіони зенітно-ракетного комплексу Patriot. Так, 23 квітня речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що перший дивізіон ЗРК Patriot вже заступив на бойове чергування в Україні. І навіть показав доказ - селфі з полігону. За декілька днів, 27 квітня, командувач Повітряних Сил ЗСУ Микола Олещук у своєму Telegram-каналі повідомив, що працює вже другий дивізіон Patriot.
"Кажуть є заборона ГШ "селфитись" на фоні техніки. Вибачте, не втримався! Другий дивізіон ЗРК "Patriot" уже в роботі. Посилюємо ППО!", - написав Олещук та виклав селфі на фоні установки.
Українці в соцмережах обговорюють ранішні новини про неймовірну роботу ППО. На питання "як?, чи можливо?" приходить на допомогу Вікіпедія та дає дуже просту відповідь: до складу одного комплексу Patriot входить до 8 пускових установок М901, а система може запускати ракети з проміжком у три секунди. Зазвичай, по одній цілі ця система ППО випускає дві ракети. Якщо припустити, що "Патріотів" два, то на російські "Кинджали" могли випустити до 16 ракет. Проте, варто зазначити, що офіційно в Повітряних Силах ЗСУ не розкривали деталей цієї операції, як та чим збивали ворожі ракети. Але факт залишається фактом - вже 7 хвалених "Кинджалів" перехопила та знищила українська ППО.
Раніше військовий експерт Олег Жданов заявляв, що збиття російської ракети “Кинджал” 4 травня допомогло ЗСУ виявити слабкість ракети, якою так пишалася росія. Зокрема, вона може розвивати гіперзвукову швидкість тільки на окремих ділянках траєкторії, а не рухатися на ній постійно.
Що цікаво, ще минулого року, у вересні, військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко говорив, що Збройні сили України зможуть навчитися перехоплювати російські ракети Х-47М "Кинджал", які називають найнебезпечнішими. За його словами, ракети такого типу дійсно складно перехоплювати.
"Але якщо її ще кілька разів використовують по нашій території, то наші сили ППО зможуть доопрацювати алгоритми перехоплення, так само, як це було з крилатими ракетами "Калібр", які українські війська навчилися перехоплювати з ймовірністю до 85%", - заявив експерт.
4 травня 2023 року українська ППО вперше збила гіперзвукову ракету Х-47 "Кинджал" за допомогою комплексу "Patriot". Ракета була випущена з МіГ-31К з території рф. Факт перехоплення "Кинджалу" протиракетою з ЗРК Patriot також підтвердили урядові джерела США
Вже 16 травня близько 3 години ранку росія здійснила черговий ракетний обстріл. Зокрема, запустила 18 ракет, 6 з них - це "Кинджали". Але їх усі змогли збити. Збив ці ракети, скоріш за все, "Патріот".
Нагадаємо, з'явилися фото та відео наслідків нічної ракетної атаки на Київ 16 травня.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.