“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
США та ЄС ведуть переговори з ХАМАС за участю Катару про звільнення заручників
Уряди США та європейських країн просять Ізраїль відкласти початок наземної операції в секторі Гази. Це потрібно для того, щоб дати час для таємних переговорів за посередництва Катару з ХАМАС. Метою їх є звільнення заручників.
Про це стало відомо агенції Bloomberg від поінформованих співрозмовників. Наразі тривають переговори з ХАМАС, який визнають терористичною організацією. Також посередником у перемовинах виступила влада Катару, де базується політична верхівка угруповання.
Хоча гарантій, що ці зусилля призведуть до результату, немає, джерела видання кажуть про "ознаки" того, що ХАМАС може погодитися відпустити принаймні частину цивільних заручників. При цьому бойовики також можуть навіть не вимагати від Ізраїлю зворотніх кроків із звільнення своїх полонених. Посадовці також побоюються, що вторгнення Ізраїлю в Газу може посилити напруженість у регіоні та втягти в конфлікт інші сторони – зокрема проіранські угруповання в Лівані та інших країнах, що зрештою може потребувати втручання і США.
Після переговорів із європейськими та американськими лідерами Ізраїль погодився відкласти наземну операцію. В останні дні ізраїльські військові більш обережно коментують свої дії. Окрім цього, у п'ятницю, 20 жовтня, стало відомо, що ХАМАС в односторонньому порядку звільнив двох американських громадянок – мати та її доньку – з "гуманітарних міркувань".
Наразі, за даними ізраїльської сторони, в заручниках у ХАМАС перебувають понад 200 людей. В основному це громадян Ізраїлю, а також іноземці, переважно з другим ізраїльським громадянством.
18 жовтня після кількох днів напружених переговорів терористи ХАМАСу висловили готовність звільнити частину заручників. Йшлося про жінок та дітей. Щодо чоловіків, то ХАМАС наразі не вирішив, чи буде їх звільняти. До того ж бойовики заявили, що частину полонених утримує палестинський ісламський джихад, ще частину - "випадкові опортуністи з-поміж жителів Гази".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.