Українські біженці демонструють успішну інтеграцію, що сприяє їхній високій оцінці серед місцевого населення
Нове опитування показує, що українці продовжують бути найбільш прихильними мігрантами в Литві. Вони зберігають високі оцінки через свою адаптацію. Інтеграція через курси мови, роботу та бізнес стала ключем до такої підтримки серед литовців.
За результатами опитування, проведеного компанією Spinter Tyrimai для Міжнародної організації з міграції (МОМ) у Литві, українці отримали найвищу оцінку підтримки серед інших мігрантських груп - майже 7 балів з 10. Дослідження продемонструвало, що попри зростаюче негативне ставлення до мігрантів у Литві, українці продовжують залишатися найбільш позитивно сприйманою групою.
Згідно з даними опитування, на другому місці за рівнем підтримки - мігранти з Білорусі (5/10), а на третьому - трудові мігранти з Центральної Азії (4,83/10). Складніше ситуація для мігрантів із Близького Сходу (4,13/10) та тих, хто в’їхав через білоруський кордон у 2021 році (3,73/10).
Ейтвідас Бінґяліс, голова МОМ у Литві, пояснив високий рівень підтримки українців їхньою успішною інтеграцією в литовське суспільство. Він зазначив, що українські біженці активно вивчають литовську мову, знаходять роботу або навіть відкривають власний бізнес, що сприяє їхній адаптації.
65% респондентів зазначили, що основним фактором успішної інтеграції є курси литовської мови. Інші важливі кроки для адаптації включають допомогу в оформленні документів (40%), організацію освітніх заходів для дітей (31%) та професійну підготовку (29%).
Крім того, половина опитаних підтримує ідею, щоб українці, які успішно інтегруються, могли залишитися в Литві після закінчення війни. 34% не проти, якщо це буде їхнє особисте рішення. Водночас кожен десятий вважає, що після війни українці повинні повернутися на свою батьківщину.
Наразі у Литві проживає понад 74 000 українців, більшість з яких приїхали після початку повномасштабного вторгнення Росії. З 1 листопада для українських біженців у Литві ввели нові посвідки на проживання.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.