У вересні литовські добровольці пройдуть відбір, а потім розпочнуть спеціалізовані тренінги
Литва мобілізувала 5,5 тисяч цивільних добровольців, які бажають захищати державу. У мирний час вони стануть сполучною ланкою між населенням та армією. Їхнє навчання розпочнеться у жовтні.
Про це пише Polskie Radio. Видання зазначає, що найбільше добровольців зголосилося у Вільнюському регіоні - понад 2,5 тисячі осіб.
"Я хочу бути корисним", - сказав один із добровольців Томаш Божероцький, історик з Вільнюського університету, зазначивши, що прагнув здобути конкретні навички.
Загалом, всі 5,5 тисяч осіб зареєструвалися в комендатурах або спеціальних офісах комендантів. У вересні добровольці пройдуть відбір, а потім розпочнуть спеціалізовані тренінги. Перші заняття заплановані на жовтень. Процес реєстрації спецпризначенців закінчився опівночі 31 серпня.
До слова, комендатура - це ініціатива литовської влади з залучення цивільного населення до захисту країни. За словами Божероцького, це не лише підготовка до партизанської війни у випадку можливої окупації, але й реєстрація та добровільна участь в іншій сфері суспільного життя.
"Це може бути логістика чи психологія. Не всі з нас створені для того, щоб бути солдатами", - каже історик.
Як пише видання, під час війни комендатури виконують завдання, такі як боротьба з диверсійними групами, захист об'єктів критичної інфраструктури. Також комендатура встановлює блокпости та контролює процес евакуації.
Німецька бригада підвищеної пильності передислокувала до Литви суходолом і морем понад 650 одиниць бойової техніки. Це озброєння стягнули для проведення масштабних навчань Grand Eagle-2/24, у рамках яких заплановано відпрацювати оперативне переміщення військ Німеччини до Литви та їх з'єднання для захисту східних флангів НАТО. Військові навчання триватимуть три тижні.
Зарахована до Литви німецька Бригада підвищеної пильності несе чергування з 2022 року, а з грудня минулого року командування Бригадою підвищеної пильності перейшло до 21-ї бригади Бундесверу. Бригада чисельністю близько 4 тисяч військових - один із підрозділів Сил швидкого реагування армії Німеччини.
Нагадаємо, Бундесвер після початку війни Росії проти України розробив власний план підготовки до ймовірної війни у НАТО. Секретний документ, перша версія якого була готова ще у березні 2023 року, містить тисячу сторінок. Німеччина відпрацювала стратегію захисту та оборони, яка передбачає консолідацію всіх 16 федеративних земель. У Берліні вважають, що війна може розпочатися через п'ять років і до 2029 року німці хочуть бути у повній боєготовності.
У НАТО теж не пасуть задніх, допускаючи вихід війни поза межі України. В Альянсі цілком усвідомлюють, що його члени мають бути готовим до стримування російської армії на своїх теренах. Всі дії мають бути злагодженими й, що важливо, - оперативними. Для цього у країнах НАТО обговорюють посилення обороноздатності військового союзу, що передбачає додаткове фінансування, спрощену логістику та оперативне з'єднання військ різних країн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.