Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
У Хорватії вважають, що рішення росії не продовжувати "зернову угоду" провокує загрозу голоду в багатьох куточках планети
Литва та Хорватія хочуть допомогти Україні в транспортуванні зерна. Розглядаються порти та залізниця. Адже росія заблокувала Чорноморську ініціативу.
Як пише Укрінформ, Хорватія пропонує свою залізничну мережу та порти в Адріатичному морі для транспортування українського зерна альтернативними маршрутами. Про це заявив держсекретар МЗС Хорватії Франо Матусіч на засіданні Генеральної Асамблеї ООН під час відкритих дебатів міністерського рівня, присвячених ситуації на тимчасово окупованих територіях України.
"Хорватія готова допомогти в пошуку нових маршрутів експорту українського зерна. Хорватські залізниці та порти в Адріатичному морі – це один з можливих альтернативних маршрутів", - сказав Матусіч.
За його словами, рішення росії не продовжувати "зернову угоду" провокує загрозу голоду в багатьох куточках планети. У своєму виступі Матусіч зазначив, що Хорватія готова підтримувати Україну стільки, скільки це буде потрібно.
Водночас головний порт Литви міг би перевантажити 10 мільйонів тонн українського зерна, але логістика доставлення вантажу до узбережжя Балтії залишається складною. Таку думку висловив генеральний директор Клайпедського порту Альгіс Латакас, передає LRT.
"Є величезна проблема, оскільки це пов'язано з багатьма речами, різними країнами, різними домовленостями, різними інтересами і так далі. Якщо це питання буде вирішено, Клайпеда зможе забезпечити 100-відсоткове обслуговування частини українського зерна вже сьогодні", - сказав Латакас.
Поточна потужність порту становить 10-15 мільйонів тонн зерна. Зазначається, що експорт литовського зерна становить близько 3,5 мільйонів тонн.
Води Румунії та Болгарії можуть використати замість акваторії Чорного моря для перевезення продовольства в рамках "зернової угоди". Про це розповідав посол України в Туреччині Василь Боднар.
"Ми так само маємо можливості залучати кораблі і компанії. З нашої точки зору, це можна реалізувати навіть не використовуючи цей маршрут, який вже був погоджений, а через територіальні води Румунії і Болгарії. Це також можливий варіант, щоб мінімізувати ризики, які створила росія", - сказав Боднар.
Раніше ми писали, що блокування "зернової угоди" може обвалити курс гривні. Крім того, путін поскаржився президенту ПАР на "зернову угоду".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.