«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Зменшити ризики для судноплавства з боку росії допоможуть територіальні води двох країн, заявив посол України в Туреччині.
Води Румунії та Болгарії можуть бути використані замість української акваторії Чорного моря для перевезення продовольства в рамках "зернової угоди".
Про це в ефірі телемарафону розповів посол України в Туреччині Василь Боднар.
За словами дипломата, після виходу з "зернової угоди" та відкликання гарантій безпеки для судноплавства у Чорному морі росія, можливо, не загрожуватиме кораблям з продовольством, однак ризик цього залишається. Це впливає, зокрема, на шипінгові компанії та страхування. Водночас Україна створила свій фонд гарантування ризиків.
"Ми так само маємо можливості залучати кораблі і компанії. З нашої точки зору, це можна реалізувати навіть не використовуючи цей маршрут, який вже був погоджений, а через територіальні води Румунії і Болгарії. Це також можливий варіант, щоб мінімізувати ризики", - сказав Боднар.
Посол додав, що міжнародна спільнота має взяти відповідальність за безпеку кораблів з продовольством у Чорному морі, щоб допомогти Україні експортувати зерно і одночасно тиснути на росію.
Водночас, за даними видання Bloomberg, Туреччина навряд чи погодиться супроводжувати судна з українським продовольством після виходу рф з угоди. У коментарі виданню чиновник, знайомий з питанням, розповів, що це був би надто ризикований крок для Туреччини, і країна навряд чи на нього погодиться.
Співбесідник журналістів вказав, що Анкара не ризикуватиме своїми кораблями, щоб допомогти Україні - натомість турецький уряд зосереджений на перезапуску угоди за участі росії.
Нагадаємо, 17 липня Кремль оголосив про вихід із "зернової угоди", оскільки його умови за нею так і не були виконані. Дія ініціативи тривала з 22 липня минулого року. Зазначимо, що рф вже призупиняла участь в угоді - це відбулося з 29 жовтня по 2 листопада 2022 року.
У свою чергу міністр аграрної політики України Микола Сольський зазначав, що держава зможе продовжити експорт зерна через Чорне море без участі рф.
Детальніше про вихід росії з зернової угоди читайте в матеріалі Інформатора.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.