Літня відпустка 2024: українці у війну бронюють тури за 40 днів, попри суттєве подорожчання

При цьому попит на відпочинок за кордоном зростає другий рік поспіль

Українці, відпустка 2024, відпочинок на морі
Українці у війну продовжують бронювати тури за кордон, попри їх здорожчання

Українці у війну не відмовляють собі у літніх відпустках, другий рік поспіль обираючи дорогі закордонні поїздки. Попит на відпочинок за межами України не зменшується навіть попри суттєве здорожчання турів на 25% порівняно із довоєнним рівнем. Також громадяни України охоче планують відпочинок заздалегідь, погоджуючись на бронювання до 40 днів.

Про тенденції у літньому відпочинку 2024 року розповіла керівниця Product Marketing у Join UP! Катерина Артюх для "Інтерфаксу". Вона додала, що кількість громадян, які обирають закордонні тури для літнього відпочинку зростає другий рік поспіль, утім поки що показники все ж не досягнули довоєнного рівня.

"Збільшилася кількість людей, які дозволяють собі відпочинок за кордоном. Але, щоправда, це ще далеко до відновлення (довоєнних) обсягів, якщо порівнювати 2023-й із 2021 роком, то показники менші в рази. Однак уже торік кількість туристів зросла майже на 50% щодо 2022-го. І таку саму динаміку ми спостерігаємо у 2024 році", - повідомила Артюх.

За словами Артюх, українці почали заздалегідь бронювати свої поїздки: із довоєнних 10 днів глибина бронювання зросла до 40 днів. Не відмовляються громадяни й від "гарячих турів", щоправда, бронювання трішки збільшилось із 1-2 днів до 3 діб. Це пов'язано із логістичними моментами. 

"Гарячі тури бронюють, як і раніше, тільки з поправкою на логістичні моменти, тобто не з сьогодні на завтра, а з сьогодні на два-три дні. Бронюють також і на плюс два-три місяці. Середня глибина - орієнтовно 30-40 днів. Порівняно з минулим роком це позитивна динаміка, тому що торік глибина була значно меншою, до 10 днів", - додала експертка. 

Оскільки попит на міжнародні подорожі з України залишається високим, більшість українців обирають рейси з Кишинева. Водночас наземний транспорт також має популярність серед туристів, особливо автобусні поїздки до таких країн, як Болгарія, Чорногорія та Туреччина. Серед авіаперельотів, крім Кишинева, українці активно використовують аеропорти Польщі (переважно Жешув, а також Краків, Варшава, Катовіце, Гданськ, Познань) та Румунії (Сучава, Яси, Бухарест, Клуж).

Вартість туристичних пакетів суттєво зросла в порівнянні з довоєнним періодом через ускладнення логістичних процесів та значні коливання цін на паливо. За минулий рік ціни на тури зросли приблизно на 20%, а зараз перевищують довоєнний рівень на 21-25%. Хоча значна частина подорожчання пов’язана саме з авіаперельотами, вартість автобусного трансферу до аеропорту також зросла, але меншою мірою – приблизно на 5-7%.

Одеса відкрила пляжний сезон

З початку червня мешканці міста та області отримали можливість насолоджуватися теплими водами Чорного моря. Першим свої двері для відвідувачів відчинив пляж "Калетон", згодом до нього долучилося ще близько двох десятків зон відпочинку, обладнаних для комфортного проведення часу біля води.

Нагадаємо, у 2023 році пляжний сезон в Одеській області відкрили лише у серпні. Ситуація в області була вкрай напруженою, тому до цього часу засмагати й купатися в морі влада не дозволяла. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube