Шахтар поступився Порту в матчі з 8 голами і вилетів в Лігу Європи

В першому матчі гірники поступилися з різницею в два м'ячі

Порту має перевагу над гірниками за рахунок особистих зустрічей. Фото: Gettyimages.com
Шахтар та Порту гарантували собі євровесну. Фото: Gettyimages.com

У середу, 13 грудня, Шахтар на виїзді зустрічався з Порту. Команди грали вдруге в рамках поточного групового етапу - і цього разу "гірники2, хоч і забили тричі, пропустили п'ять голів та вилетіли в Лігу Європи.

Інформатор провів текстовий онлайн-репортаж про цей поєдинок.

Шахтар ще в першому таймі не зміг нав'язати Порту свою гру. Але "гірникам" пощастило піти на перерву за рахунку 2:1 - шанси на перемогу, хоч і примарні, але залишалися.

Та в другому таймі португальці зняли всі питання щодо переможця - і нехай рахунок 5:3 не вводить нікого в оману - португальці не відпускали суперника і включалися рівно тоді, коли було потрібно. Тож саме вони далі продовжать виступи в Лізі чемпіонів. Ну а Шахтар не залишиться без євровесни - українці гратимуть у Лізі Європи.

Другий тайм

90+4 Лунає свисток про закінчення матча!

90+2 І вилучення заробив помічник Пушича.

90+1 Бондар отримав жовту картку.

90 Назарина отримав жовту картку.

89 Хайме замість Галено вийшов у Порту.

89 Егіналдо наважився на удар з меж штрафного з-під захисника. І зміг відправити м'яч повз Кошту.

88 ГОООЛ! Егіналдо забиває за Шахтар!

86 Назарина та Егіналду вийшли замість Бондаренка та Зубкова.

84 Заміна в складі Порту - Франку вийшов замість Еванілсона.

83 Бондар невдало обробив м'яч - а Консейсау, який вийшов на заміну, вискочив на Різника і переграв його!

82 Гол. Забиває Консейсау.

81 Подвійна заміна в складі Порту: Консейсау та Груїч вийшли замість Пепе та Еуштакіу відповідно.

79 Остаточно втратила гра якусь тактичну цілісність - команди вже просто відповідають атакою на атаку.

78 А тепер Пепе грає вже в захисті - і заблокував удар Шахтаря.

76 Заміна в складі Порту - Маріу вийшов замість Санчеса.

77 Галено відгукнувся на подачу з кутового і переправив м'яч далі - а Пепе в боротьбі зі Степаненком оновив рекорд як найстарший автор голу в Лізі чемпіонів.

76 Гол. Забиває Пепе.

75 І знову Різник рятує від удару Таремі головою!

73 Заміна у Шахтаря - Келсі вийшов на поле замість Ракицького.

73 Сікан вривався в штрафний майданчик, і вже не сподівався бити з гострого кута - але його простріл призвів до автогола португальців!

72 ГОООЛ! Забиває Шахтар!

67 Невертон мав шанс, але не зміг втримати м'яч в межах поля.

63 Перехопили португальці м'яч в центрі поля - обрізався Судаков. В результаті ж Таремі отримав пас від Галено і просто прошив Різника.

62 Гол. Забиває Таремі за Порту.

59 Перша заміна у Шахтаря - Невертон вийшов замість Криськіва.

58 Порту просто на кілька хвилин закрив Шахтар у штрафному - але не витиснув з цього нічого, і "гірники" вибігли у власну контратаку.

54 Судаков отримав жовту картку - але зірвав небезпечну атаку португальців.

50 Таремі пробив головою після навісу в штрафний Шахтаря - але Різник зреагував на удар і відбив м'яч.

47 Криськів не отримав пас, але зміг перехопити м'яч. Та майже одразу впав у зіткненні з Пепе - і залишився лежати на газоні.

46 Другий тайм розпочався!

Перерва

Не надто хороший перший тайм від Шахтаря. І хоча "гірники" мали кілька моментів у воріт Кошти, забити вдалося лише одного разу - і той гол вийшов доволі курйозним.

А от Порту показав себе з хорошої сторони. "Дракони" потужно почали, швидко забили - і впродовж майже всього тайму контролювали гру, а отже і на перерву пішли, заслужено лідируючи.

Перший тайм

45+4 Закінчився перший тайм

45 Додано чотири хвилини до першого тайму.

44 Розіграш штрафного від Порту не віщував нічого небезпечного - але Галено з-під Бондаренка потужно пробив - Різник врятувати не зміг. Хоча нашого кіпера ще й невеликий рикошет дезорієнтував.

43 Гол. Галено оформлює дубль у ворота Шахтаря.

40 Навала Шахтаря після забитого голу нічим не закінчилася - і знову заспокоюється потроху гра.

35 І відповідь Порту - знову захисники забули Галено - але з його ударом з льоту впорався Різник.

34 Криськів! Чи то бив, чи то запускав Сікана на ударну позицію - але як же грає Кошта зараз!

32 До речі, на 30-й хвилині два представника Порту ще й жовті картки отримали - мова про тренера Консейсау та резервного воротаря Рамуша

31 Зубков отримав мяч на фланзі, обіграв суперника і прострелив на Сікана - а той спокійно переграв воротаря. Лайнсмен спочатку сигналізував про офсайд - але перегляд VAR показав, що гол було забито за правилами!

30 ГОООЛ! Забиває Шахтар!

27 Кошта! Нарешті "гірники" вибігли в атаку, нарешті доставили мяч в штрафний майданчик. А далі Зубков круто зіграв на паузі і віддав під удар Гочолеішвілі. Та воротар португальців потягнув цей удар захисника.

25 Порту дуже успішно "сушать" гру - назвати бодай якийсь небезпечний момент в останні хвилин 10 ну дуже важко.

21 Знову Порту віддав м'яч Шахтарю. "Гірники" непогано комбінують - але як увійти в штрафний суперника чи вийти на ударну позицію поки невідомо.

17 Спалах Шахтаря тривав недовго - Порту знову контролює гру і не випускає Шахтар з власної половини поля.

14 Шахтар, пропустивши, взяв м'яч під контроль - і майже одразу заробив штрафний на чужій половині поля. Але удар Сікана головою прийшовся трохи вище воріт.

10 Еванілсон та Пепе якось надто легко доставили м'яч в центр вже воротарського майданчика - а там самотній Галено не лишив шансів Різнику.

9 Гол. Забиває Порту.

8 Різник надто загрався у власному штрафному - але його помилку виправили захисники. Епізод закінчував Еуштакіу - Ракицький цей удар заблокував.

6 Кутовий заробили португальці - хоча спроба удару у Еуштакіу вийшла невдалою.

4 Перша спроба Шахтаря щось створити попереду - але дальній пас гравці Порту перехопили і відіграли на Кошту.

2 Таремі метрів з 13 потужно пробив головою - але вдарив по центру, та й Різник зіграв чудово.

1 Порту активно розпочав матч - намагалися накрити "гірників" біля власного карного майданчика.

22:00 Матч почався!!!

21:50 "Гірники" показали останні миттєвості перед грою - і зосереджені обличчя гравців під час огляду стадіону.

21:40 Шахтар вже заробив непогану суму за виступ в Лізі чемпіонів. Про шлях "гірників" цього сезону зробили фільм в UEFA... Але ж завжди хочеться заробити більше та зняти сіквел, чи не так?

21:30 А от і стартовий склад на цей "фінал" від Сержіу Консейсау.

Ліга чемпіонів Порту - Шахтар: Онлайн 1

21:20 Нагадаємо, що на матчі "гірників" сьогодні працюватиме фартовий для них арбітр. Іштван Ковач з Румунії судив нічийний матч донеччан з Інтером та переможний з Генком

21:10 Стартовий склад на гру від Маріно Пушича.

21:00 Про майбутню гру висловився і центральний захисник "гірників" Валерій Бондар. Також про матч висловився і Пауло Фонсека. Спеціаліст встиг попрацювати не лише з Шахтарем, але й із Порту - тож його слова точно заслуговують на увагу.

20:50 А от Сержіу Консейсау перед матчем вирішив додатково мотивувати своїх гравців.

"Я гадаю, що це фінал. І ми добре пораємося із фіналами. Це фінал у цьому змаганні. У понеділок ми матимемо фінал в чемпіонаті й так далі. Ми живемо за рахунок цих фіналів у цьому клубі. Будь-яке втрачене очко дуже засмучує нас. Ми програли Ешторілу та залишилися за бортом Кубка ліги. Ми звикли до такого тиску, це гарний тиск. Тут, у цьому клубі, віддавати все недостатньо, необхідно діяти на межі можливостей", - зазначив спеціаліст.

20:40 Що казали представники команд перед матчем? Багато чого - тому почнімо з наставника "гірників".

"Ми - одна команда: разом атакуємо, разом захищаємось, б’ємося один за одного. У цьому наша основна сила, звісно, окрім наших тактичних навичок, манери гри, вміння потужно атакувати. Це завжди щось цілісне, неможливо виділити окрему частину, адже всі вони пов’язані між собою. Для мене найважливіший аспект - команда. Команда - це все, немає нічого вищого за команду. Саме це демонструють мої гравці, і я цим дуже задоволений. Сподіваюся, завтра ми це теж побачимо – гордість, сміливість та гру на перемогу", - зазначив Маріно Пушич.

20:30 Офіційний акаунт Ліги чемпіонів згадав про джентльменську поведінку "драконів" в попередній зустрічі цих команд.

20:20 Нагадаємо, що на стадіоні "Драгау" цього вечора очікується аншлаг - за тиждень до гри в продажі лишалося всього три з половиною тисячі квитків.

20:10 Шахтар показав, як команда проводила останнє тренування напередодні матчу - подивіться і ви.

20:00 До початку вирішального матчу "гірників" в Лізі чемпіонів лишається дві години - нагадуємо, де можна буде подивитися цю гру та кого вважають фаворитом зустрічі букмекери.