Гранд-фіаско дияволів в ЛЧ - тактичний огляд матчу МЮ - Баварія

МЮ посів останнє місце у групі Фото: Gettyimages.com

У вирішальному та останньому турі групи А зустрілися два гучні клуби із дуже різними задачами. Баварія однією заміною змогла звести нанівець усі спроби Юнайтед зачепитися за очки.

Як манкуніанці майже досягли свого - в огляді Інформатора.

Перед грою

Баварія вирішила усі питання виходу ще до початку туру, але все одно на виїзний матч заради престижу приїхали далеко не останні футболісти: Нойер, Кейн, Сане, Коман, Горецка. МЮ захищав право на єврокубки теж найсильнішими: Варан, Амрабат, Гарначо, Антоні, Фернандеш. Заповнений Олд Траффорд чекав на гідну битву.

Перший тайм. Неспішні контратаки

Баварія настільки жваво побігла вперед, що ледь не забила на перших секундах. Мюнхенці бажали забрати перевагу собі та пролонгувати 13-річну серію домінування. Але, при такому настрої, гості давали МЮ підійти дуже близько. Лінія в 6 захисників трималася надзвичайно близько до власних воріт, через що схема 6-3-1 стала основною при обороні. Активно користувалися цим Антоні та Гарначо зі зміщеннями у центр під удар.

Відповідали німці так само агресивно: до Кейна високо підіймалися атакувальні півзахисники, не дозволяючи Онані довго тримати м’яч. Воротар виносив, адже не було через кого розігрувати коротко. Саме ця масштабна присутність на чужому полі різко позбавила манкуніанців якоїсь моральної сили, а удари посипалися один за одним майже з усіх сторін.

Як була, так і лишалася проблема центру поля у англійців: залізно там нікого не було. Простір між Фернандешем, найближчими центрбеками та вінгерами був непристойно великий, без можливості зігратися. Навіть коли спіймали на помилці Горецку, нічого не вдалося зробити, адже Бруну був притиснутий до правого флангу і проти нього із центру працювали Сане та Мусіала. Варан активно підключався до створення просувань, але знову - пас уперед на Гойлунда лише затискав норвежця біля кутового, тоді як приймати закидання мав вінгер, а не форвард.

Ближче до кінця тайму Юнайтед вдалося вирівняти володіння та підтягнути статистику за моментами, але Баварія все одно створювала гостріші атаки. Якби Сане та Кейн були влучнішими - забезпечили б щонайменше 0:3. Констатуємо той факт, що нульова нічия у грі з низькою інтенсивністю - наслідок очікувано слабкої мотивації мюнхенців та безпорадності манкуніанців. Ще й Магвайр травмувався на рівному місці. Другий тайм потребував кардинально іншого підходу, адже тоді гра могла переписати становище у таблиці.

Другий тайм. Провал манкуніанського штурму

Англійців влаштовувала лише власна перемога, тоді можна було б дивитися на результат паралельного матчу. І не знаю, що там казав тен Хаг своїм підопічним у роздягальні - але Антоні та Амрабат настільки сильно додали в бажанні, що господарі почали з’являлися на чужій половині поля із м’ячем! Це при тому, що в першому таймі із м’ячем вони були тільки на власній половині. Як наслідок - перший удар Фернандеша. Неточний, але гарний з точки зору використання нагоди.

Баварія ніби злякалася такого тиску: у діях гостей було стільки браку, що кожен атакувальний гравець МЮ мав шанс на результативний простріл, якщо не на удар. За перші 10 хвилин вони зробили стільки ж спроб, скільки за перші 45 хвилин. Потрібно було лише забити та відсидітися у захисті, аби гарантувати євровесну. Посприяв і вихід ліворуч Шоу: тепер Коман не міг вільно бігати бровкою. Здавалося, що навіть Гейлунд знайшов свій стиль та отримував більше простору. Залишалося лише довести м’яча - в цьому питанні Упамекано ще казав своє контрслово.

Зупиняти тиск вийшов Мюллер: німець традиційно витягає важкі моменти на користь своєї команди. І Тухель не прогадав: досвід позаду дозволив додати ресурсів попереду - і так Баварія зловила МЮ на помилці. Гості весь другий тайм ходили пішки, аж поки одного разу не побігли вперед, де Кейн знайшов хвіртку і прокинув на Комана: француз грав центральніше, тому вийшов на ворота чітко по центру та з кількох метрів переграв Онана.

Як Юнайтед майже переграв Баварію: тактичний огляд матчу ЛЧ 1

Кейн та коман святкують взяття воріт МЮ Фото: Gettyimages.com

Завершальні хвилини мали б стати відчайдушним штурмом останньої надії, але на нього Манчестер так і не наважився. Німці досягли свого та легко довели матч до фіналу. Ризикувати тен Хаг почав занадто пізно: його чудовий план із роздягальні потребував коригування після виходу Мюллера, але тренер проґавив влучний момент.

Лідери групи А свої матчі мінімально виграли. А отже - Баварія забирає у плей-оф ЛЧ Копенгаген, Галатасарай прямує до ЛЄ, а Юнайтед вирушає додому. Таку потрібну перемогу вони так і не здобули.

Як Юнайтед майже переграв Баварію: тактичний огляд матчу ЛЧ 1Турнірна таблиця