Лідери G7 заявили про необхідність забезпечити поразку російської агресії проти України

Лідери країн засудили російську агресію, пообіцяли продовжувати підтримку Україну до кінця війни та обмежувати росію

Саміт G7
Лідери G7 випустили спільну заяву із засудженням агресії рф та вимогою вивести війська з України

19 травня на саміті G7 в Хіросімі лідери країн “Великої сімки” випустили спільну заяву щодо російсько-української війни. Зокрема, вони пообіцяли надавати Україні військову та дипломатичну підтримку стільки, скільки це потрібно. Російська агресія та її ядерний терор отримали засудження, а справедливий мир буде визнано тільки у разі повного виведення російських військ з нашої території.

Про це свідчить офіційна заява на сайті Білого дому. Представники “Великої сімки” вчергове закликали росію припинити агресію проти України. Водночас, вони прямо підтвердили свої зобов’язання допомагати Україні до самого закінчення війни.

“Ми підтверджуємо наше зобов'язання надавати Україні фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку стільки, скільки потрібно. Ми запроваджуємо додаткові санкції та заходи для збільшення витрат росії та тих, хто підтримує її військові дії”, – говориться в заяві.

Саму заяву поділили на декілька основних пунктів, але вони також мають декілька цікавих окремих деталей. Загалом, із заяви можна виділити наступні позиції:

  • “Ми підкреслюємо, що справедливий мир не може бути реалізований без повного і безумовного виведення російських військ і військової техніки, і це має бути включено в будь-який заклик до миру”;
  • У G7 засудили ядерний шантаж рф. Риторику росії в цьому питанні назвали неприйнятною, як і плани на розміщення ядерних ракет в Білорусі;
    Країни G7 підтримують Формулу миру Зеленського;
  • “Сімка” заявила про стурбованість захопленням та мілітарізацією ЗАЕС;
  • Лідери країн на зустрічі повноцінно зобов'язалися продовжувати допомагати Україні в галузі безпеки, поки триває захист від російської агресії. Допомога буде пристосовуватися до актуальних потреб країни;
  • G7 обіцяє допомогти Україні відновити свою державу. Разом із цим були схвалені зусилля до введення ефективних реформ та боротьби з корупцією;
  • Санкції проти росії будуть з’являтися й далі. Можливості агресора фінансувати війну будуть обмежуватися також і шляхом скорочення доходів від енергоносіїв.

“Ми продовжимо тісно співпрацювати з метою обмеження торгівлі та використання алмазів, здобутих, оброблених або вироблених у росії, і взаємодіятимемо з ключовими партнерами з метою забезпечення ефективного виконання майбутніх скоординованих обмежувальних заходів, у тому числі за допомогою технологій відстеження”, – додається в заяві.

  • “Сімка” буде далі працювати над обмеженням фінансового сектору рф. Проте зусилля будуть скоординовані, аби зберегти “фінансові канали для важливих операцій”;
  • G7 звернулася до третіх країн, закликавши їх припинити допомогу росії. В іншому випадку на них чекають серйозні наслідки;
  • Країни, які також постраждали від російського вторгнення в Україну, отримають необхідну підтримку;
  • “Велика сімка” й далі працюватиме над тим, аби агресор відшкодував збитки на відновлення України;
  • Лідери країн також підтримали притягнення до відповідальності за воєнні злочини всіх винних, зокрема використовуючи міжнародні механізми.

Саміт G7 в японському місті Хіросіма пройде 19-21 травня. Одним з головних питань на ньому буде протидія механізмам росії з ухилу від санкцій. Лідери США, Японії, Німеччини, Великобританії, Франції, Італії та Канади зібралися разом, аби обговорити важливі світові питання, одним з головних серед яких є російсько-українська війна.

Саміт G7 та Україна

Раніше повідомлялося, що на саміт G7 може особисто завітати і президент України Володимир Зеленський. Можливість його візиту не виключали до останнього дня. Проте, 19 травня в РНБО уточнили, що він візьме участь в саміті в режимі онлайн. Нагадаємо, що тим часом Зеленський прибув до Саудівської Аравії.

Очікується, що за результатами саміту мають бути значно посилені санкції проти росії. Раніше в світових ЗМІ повідомляли, що може бути посилено контроль над нафтовою та експортом з рф. Загалом обмеження хочуть спрямувати проти секторів, які можуть стосуватися військової промисловості рф та військового фінансування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube