Лічильник некоректно обліковує електроенергію - у ДТЕК розповіли, як діяти

Споживачів просять відмовитись від спроб самостійно відремонтувати лічильник, який вийшов з ладу

ДТЕК
ДТЕК про несправність лічильника

Справний лічильник є запорукою коректного нарахування обсягу спожитої вами електроенергії. Проте в приладі може виникнути несправність, що призведе до помилок в нарахуваннях. У ДТЕК розповіли про основні ознаки похибки в роботі приладів обліку і куди звертатись для розв'язання проблеми.

Причини несправності лічильників можуть бути різні: механічні пошкодження, заводський брак, ослаблення контактів, фізична зношеність. Вихід з ладу приладу обліку не призводить до зупинки електропостачання, але може призвести до помилок у підрахунку електроенергії. Бувають й інші несправності, які можна визначити за візуальними ознаками:

  • Корпус лічильника оплавився або згорів;
  • Зупинився рахунковий механізм лічильника (підрахунок кіловат-годин);
  • На дисплеї лічильника відображається ERROR або інші незрозумілі символи;
  • Некоректно відображається дата/час.

Помилки лічильника
Помилки лічильника

"Просимо відмовитись від спроб самостійно відремонтувати лічильник. Це може бути небезпечно для життя і призвести до ще більших несправностей. Енергетики ДТЕК проведуть потрібні роботи з вашим лічильником безкоштовно", - кажуть в ДТЕК.

Ця й інші послуги доступні на сайті ДТЕК. Для цього споживачам потрібно зайти в розділ «Послуги по лічильникам» та слідувати простій інструкції:

  • Введіть особовий рахунок та оберіть послугу;
  • Заповніть заявку та оберіть дату виконання;
  • За потреби оплатіть рахунок;
  • Очікуйте на візит фахівця.

Важливо помітити й повідомити про несправність лічильника якомога раніше, тому час від часу перевіряйте прилад на наявність можливих помилок. Так ви зможете уникнути некоректного нарахування спожитого вами обсягу електроенергії.

Як правильно зняти покази лічильника 

На табло індукційного лічильника є 5, 6 або 7 цифр. Здебільшого остання цифра (рідше – дві) відокремлені комою, кольором або відрізняються за розміром. Їх не потрібно враховувати під час зняття показів, бо вони показують десяті та соті частки кВт-година. У деяких моделях лічильників немає коми й усі цифри однакові. У цьому разі необхідно записувати всі цифри. На табло електронного лічильника послідовно виводиться вся інформація – кількість використаної електроенергії, дата, час роботи приладу і т.д. Усі дані змінюють одні одних через кілька секунд. Багатозонні лічильники послідовно виводять покази для кожної зони: Т1, Т2, Т3 і Т4 (загальна кількість для всіх зон). Щоб зняти покази з такого лічильника, дочекайтеся появи потрібної інформації на табло або натискайте кнопку "введення" для перемикання даних, поки не з'явиться потрібна інформація. 

Покази лічильника потрібно передавати за 2 дні до кінця місяця та протягом 3 днів наступного. Покази лічильника, передані в інші числа місяця, будуть зараховані як покази на поточну дату (дату передачі показань). При цьому, покази лічильника передані в інші числа місяця вважаються вихідними даними для визначення розрахунковим шляхом показів лічильника на перше число поточного календарного місяця за середньодобовим обсягом споживання. Якщо з якоїсь причини ви не передали покази лічильника за 2 дні до кінця місяця та протягом 3 днів наступного, то обсяг споживання електроенергії за минулий місяць визначається розрахунковим шляхом за значенням середньодобового обсягу споживання (відповідно до вимог законодавства — Кодексу комерційного обліку електричної енергії). Обсяг споживання електричної енергії визначається за календарний місяць: з 1 числа місяця, що минув по 1 число поточного місяця.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube