У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Сейм закликає надати Україні чітку програму для вступу до НАТО
Сейм Латвії ухвалив заяву із закликом до НАТО запросити Україну до Альянсу на липневому саміті у Вільнюсі. Також парламент закликає надати Україні чітку програму для вступу.
Про це повідомив голова МЗС України Дмитро Кулеба на своїй сторінці у Твіттері.
“Я вітаю сьогоднішню заяву латвійського парламенту, яка закликає НАТО запросити Україну на Вільнюському саміті та сформулювати чітку дорожню карту для забезпечення якнайшвидшої інтеграції. Я вдячний нашим латвійським друзям Едвардсу Смілтенсу та всім депутатам Сейму, які підтримали цей крок”, — зазначив він.
У заяві Латвія закликає НАТО сформулювати конкретні кроки, які має виконати Україна для швидкої інтеграції до Альянсу. Там наголошують, що Україна має повне право на самооборону від агресії, а також право самостійно обирати свій зовнішньополітичний шлях.
I welcome today’s statement by the Latvian parliament Saeima calling on NATO to invite Ukraine at the Vilnius summit and formulate a clear roadmap to ensure speedy integration. I am grateful to our Latvian friends, @EdvardsSmiltens and all @Jekaba11 MPs who supported this move.
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) June 1, 2023
Саміт НАТО у Вільнюсі, який відбудеться 11-12 липня 2023 року, стане місцем, де з’явиться відповідь на стратегічне питання геополітичного значення – отримає Україна запрошення до НАТО, чи ні.
Якщо Україну не запросять до НАТО під час Вільнюського саміту, це матиме серйозні негативні наслідки для довгострокової архітектури безпеки на європейському континенті. Це буде чітким свідченням, що путін має право вето на розширення НАТО. Це також означатиме, що європейський континент і надалі наражатиметься на серйозні короткострокові та довгострокові ризики для безпеки.
У 2008 році незапрошення України та Грузії до НАТО під час Бухарестського саміту мала наслідком агресивну війну росії проти Грузії, а згодом наслідком стали окупація Криму та війна проти України, яка розпочалася у 2014 році та була розширена до повномасштабної у 2022 році. Повторення тих самих стратегічних помилок під час Вільнюського саміту призведе до тих самих трагічних наслідків, тобто до подальшого посилення агресії Путіна та його кровавого режиму.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.