Куди звертатися українцям, коли немає світла - роз'яснення ДТЕК

ДТЕК за стан внутрішньобудинкових мереж відповідальності не несе й не має права працювати на чужому обладнанні

ДТЕК
Внутрішньобудинкові мережі у багатоквартирних будинках перебувають на балансі ОСББ, ЖБК або керуючої компанії – і вони несуть відповідальність за їх справну роботу

Відсутність світла у вашій квартирі чи будинку не завжди пов’язане з аварійними ситуаціями на розподільчих мережах чи застосуванням графіків відключень. Це також може бути несправність у власних мережах багатоповерхівки чи проводці у житлі. У ДТЕК пояснили, куди звертатися для усунення несправностей.

ДТЕК відповідає за енергетичне обладнання (підстанції, розподільчі пункти) та повітряні й кабельні електролінії, що доставляють електрику до вашого будинку. Внутрішньобудинкові мережі у багатоквартирних будинках перебувають на балансі ОСББ, ЖБК або керуючої компанії – і вони несуть відповідальність за їх справну роботу. Станом проводки безпосередньо у квартирі (або приватному будинку) опікується її господар. Якщо трапляються пошкодження на цих мережах – ремонтує їх відповідно власник або балансоутримувач. ДТЕК за стан внутрішньобудинкових мереж відповідальності не несе й не має права працювати на чужому обладнанні.

Якщо світло зникло виконайте такі дії:

  • Перевірте на сайті ДТЕК, чи є на поточний момент за вашою адресою вже зареєстровані аварійні, стабілізаційні або екстрені відключення.
  • Якщо ні, зверніться до ОСББ, ЖБК чи керуючої компанії для перевірки внутрішньобудинкових мереж.
  • Якщо внутрішньобудинкові мережі працюють справно, ОСББ, ЖБК чи керуюча компанія повинні подати заявку до ДТЕК. Енергетики перевірять та відремонтують усе необхідне.

Якщо у вас зникло світло, це не завжди означає аварію на розподільчих електромережах чи застосування графіків відключень, причина може бути в несправностях всередині будинку або у вашій квартирі.
Якщо у вас зникло світло, це не завжди означає аварію на розподільчих електромережах чи застосування графіків відключень, причина може бути в несправностях всередині будинку або у вашій квартирі.

У ДТЕК пояснили, навіщо ремонтують зруйновані ТЕС, якщо можна побудувати нові

Будівництво нових електростанцій займає роки, на це потрібно багато часу. Тож для того, аби якомога швидше підготуватися до зими енергетики ремонтують обладнання. Про це 4 жовтня повідомляли у пресслужбі ДТЕК.

Вказується, що ремонт існуючих ТЕС є складним процесом, руйнування масштабні, але відновлення можливе, воно потребує багато часу та ресурсів, але все одно це набагато менше, ніж будівництво нових станцій. Енергетики працюють цілодобово, щоб полагодити якомога більше обладнання до холодів.

"На будівництво нових електростанцій треба багато часу, це займає роки, нам потрібно якомога швидше підготуватися до зими. Річ у тім, що теплоелектростанції незамінні, вони можуть швидко включитися в мережу зранку та ввечері. Саме в той час, коли ми збираємось на роботу та повертаємось додому і використовуємо багато електроенергії. Альтернатива ТЕС, яка б працювала так само ефективно в Україні, поки що немає, якщо вони зовсім зупиняться, світла буде ще менше, особливо, коли похолодає. Ремонт існуючих ТЕС - теж складний процес, руйнування дуже масштабні, але відновлення можливе, воно потребує багато часу та ресурсів, але все одно це набагато менше, ніж будівництво нових станцій. Теплоелектростанції це зима з теплом і світлом, зараз енергетики працюють цілодобово, щоб полагодити якомога більше обладнання до холодів", - вказували у ДТЕК.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube