Кремль створив майже дві сотні сайтів для масового поширення антиукраїнської пропаганди в ЄС

Москва готується масовано поширювати пропаганду, намагаючись вплинути на ставлення європейців до російсько-української війни та прокласти дорогу проросійським політикам

Інформаційні атаки
Лідери Євросоюзу попереджають про сплеск інформаційних атак

Очільники МЗС Франції, Польщі та Німеччини звинуватили москву в спробах втручання у внутрішні справи країн ЄС та оголосили про утворення спільного механізму для виявлення та реагування на такі загрози. Кремль має розгалужену мережу сайтів, яку використовує для поширення пропаганди. Метою таких дій є спроби підірвати позиції урядів країн Веймарського трикутника (Франції, Польщі та Німеччини), а також вплинути на результати виборів до Європарламенту.

Як повідомляє Reuters, через наближення Олімпійських ігор Франція стала ще більш вразливою до ворожої пропаганди. VIGINUM, французький наглядовий орган, який протидіє іноземному інформаційному втручанню, виявив 193 вебсайти, які були створені для поширення в місцевому інформаційному середовищі фейків з російських ЗМІ, а також публікували замовні матеріали місцевих авторів та інфлюєнсерів.

"Мета, схоже, полягає в тому, щоб висвітлити російсько-український конфлікт, представивши "спеціальну військову операцію" в позитивному плані та очорнивши Україну та її лідерів", — заявив міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурн.

Париж також звинуватив росію в проведені інформаційних атак у Західній Африці. За словами французьких чиновників, російські структури поширювали дезінформацію та пропаганду в місцевих ЗМІ та соцмережах, щоб дискредитувати Париж.

Очільники МЗС країн Веймарського трикутника говорять про навалу російської пропаганди. Фото з відкритих джерел
Очільники МЗС країн Веймарського трикутника говорять про навалу російської пропаганди. Фото з відкритих джерел

Російська пропаганда

Кремль широко використовує пропаганду та дезінформацію для досягнення своїх цілей та витрачає величезні кошти, щоб впливати на громадську думку в ключових країнах Заходу. Влада рф визначилася з ключовими наративами та націлилася на використання місцевих активістів та агентів впливу, щоб змусити уряди європейських країн діяти так, як цього хоче москва. Сумнозвісне інтерв'ю путіна з Такером Карлсоном є одним з таких проєктів. Як повідомляють західні ЗМІ, москва отримала підтримку інших авторитарних режимів, зокрема китайського, тому ЄС та США створили організації, які мають цьому протидіяти. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube