Росія заявила про готовність до третього раунду переговорів з Україною, під час якого пропонує перейти до обговорення мирних меморандумів. У Кремлі кажуть, що чекають на відповідь Києва, але той поки що не поспішає
Росія готується до третього етапу перемовин з Україною, під час якого сторони можуть перейти до обговорення текстів мирних меморандумів. Така активність Кремля посилилася після різкої критики Путіна з боку Дональда Трампа і поштовху з боку США. Також можуть зрушитися питання невизначеності з черговим обміном полоненими.
Про це заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков. Умова Кремля - посередництво США.
"Треба провести третій раунд і розпочати обговорення на третьому раунді проектів меморандумів, якими сторони попередньо обмінялися. Йдеться про прямі переговори, які проводяться за посередницьких зусиль США", - сказав речник Кремля.
Перед початком нового етапу перемовин, за словами Пєскова, має бути завершено обмін полоненими та тілами загиблих військових. Водночас у Москві визнають: Київ досі офіційно не погодився на проведення третього раунду переговорів, попри неодноразові заяви Кремля про "відкритість до діалогу".
14 липня російська сторона вже публічно заявила про свою готовність до наступного етапу перемовин і повідомила, що очікує ініціативи від України щодо визначення дати та формату. Проте від Києва досі не було офіційної реакції, імовірно через скепсис щодо щирості російських намірів.
На цьому тлі Кремль активізував сигнали про бажання налагодити "конструктивний діалог" зі Сполученими Штатами. Зокрема, глава Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв заявив, що лише активна взаємодія між США та РФ здатна забезпечити глобальну стабільність. Дмитрієв, за даними ЗМІ, неформально координує контакти з Вашингтоном від імені Кремля.
Ці заяви з’явились невдовзі після гучної критики Володимира Путіна з боку американського президента Дональда Трампа. Той назвав російського лідера брехливим і звинуватив у цинічних атаках на мирне населення, попри заяви про "мирні наміри". За словами Трампа,"він говорить гарні речі вдень, а вночі вбиває людей", що викликає різке несприйняття в американському суспільстві.