Крали гроші з банківських карток. У ПриватБанку розповіли, як влаштована шахрайська схема

У шахраїв провели обшуки

Шахрайство
У Кривому Розі затримали шахрайське угруповування, яке ошукувало українців

Українців ошукували з використанням незаконно перевипущених мобільних SIM-карток операторів. Шахраї отримували паролі до мобільного банку та доступ до рахунків. Їм вже обрали запобіжний захід. 

Як зазначають у службі безпеки ПриватБанку, під час перевірки зафіксованих банком фактами несанкціонованого доступу до рахунків клієнтів з використанням перевипущених мобільних карток встановили групу мешканців Кривого Рогу, яких підозрюють у шахрайстві.

Шляхом незаконного перевипуску SIM-картки операторів та заволодіння мобільним номером клієнта вони отримували паролі до мобільного банку та доступ до рахунків. За цими фактами ініціювали звернення до управління протидії кіберзлочинам в Дніпропетровській області та подали заяву про злочини, передбачені ч. 3 ст. 190 (шахрайство, вчинене у великих розмірах або шляхом незаконних операцій з використанням електронно обчислювальної техніки), ч. 5 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих) електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем), ч. 4 ст. 185 (таємне викрадення чужого майна) Кримінального кодексу України.

Під час обшуків у шахраїв вилучили мобільні телефони, SIM- картки, чорнові записи, наркотичні засоби, підроблені електронні паспорти та устаткування для їх виготовлення. Їм обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Шахрайська схема "Друг просить у борг у месенджері": прості правила безпеки

У різних месенджерах типу від знайомих або близьких людей, які просять терміново скинути гроші на картку часто ховаються шахраї. Декілька правил безпеки, аби зловмисникам не вдалося вас ошукати:

  • перетелефонуйте другу за номером, який ви точно знаєте, а не за тим, що вказаний на сторінці у соцмережах. Пам’ятайте: якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілі,
  • запитайте друга про те, що можете знати тільки ви - таке питання відразу викриє шахрая,
  • напишіть спільним друзям у соцмережах і запитайте, чи не отримували вони подібних повідомлень від людини, яка просить у вас фінансову допомогу. Шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку всім підписникам зламаної сторінки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube