У ветерана ЗСУ шахраї вкрали кошти з картки Ощадбанку. Як такому запобігти

Шахраї представляються співробітниками Ощадбанку та НБУ

Шахраї ошукали ветерана ЗСУ
Шахраї ошукали ветерана ЗСУ

На сайті відгуків про роботу банків ветеран ЗСУ Василь Сковпень з Києва зазначив, що у липні цього року з його картки Ощадбанку шахраї вкрали всі гроші. Чоловік дивується, що злочинці знали, скільки коштів було на картці та його прізвище, ім’я та по батькові. 

“Я Сковпень Василь, маю контузію через що погано орієнтуюсь, і інші великі проблеми зі здоров’ям, звільнений з ЗСУ. Чи може мені хтось допомогти розібратись, як так сталось що в мене з картки Ощадбанку 19.07.2023 було знято всі кошти? Найбільше мене цікавить як шахраї знали яка в мене там сума? Звідки вони мали мали інформацію скільки саме в мене на карті коштів? Хто зливає таку інформацію?” - пише клієнт Ощадбанку. 

Ветерану ЗСУ зателефонували з номера: 0443632158 та представились, що вони зі служби безпеки Ощадбанку та проводять ідентифікацію карток Ощадбанку. Співбесідники назвали прізвище ім'я по батькові чоловіка повний номер його картки і повну суму яка на ній.

“І я подумав, раз вони знають всю інформацію що вони працівники Ощадбанку. Також вони сказали назвати код з СМС але я після контузії не читаю СМС бо погано бачу, то так і сказав їм. Тоді вони запропонували мені подзвонити в Ощадбанк, нажати 1, там мені повинні були назвати код, який я повинен був сказати їм для підтвердження що то моя карточка і я її власник. Як тільки я це зробив, в мене з картки шахраї зняли всі кошти. Обдурили так. Заяву в поліцію я написав, але ніякого результату вже місяць немає. Хто тут читає не робіть таких помилок, як я. Надії, що гроші якось повернуться вже немає. То були кошти моя пенсія і похоронні на батька”, - пише Василь Сковпень.

Що відомо про номер, з якого телефонували шахраї

В сервісі GetContact номер позначений як шахрайський
В сервісі GetContact номер позначений як шахрайський

Цей номер телефону добре відомий українцям. В сервісі GetContact цей номер позначений як шахрайський та такий, що веде високу спам-активність. Користувачі сервісу залишили 38 тегів про цей номер. Вісі вони негативні, а деякі нецензурні.

В сервісі GetContact номер позначений як шахрайський
В сервісі GetContact номер позначений як шахрайський

Перевірка номеру за сервісом “Фільтр дзвінків” дає такий саме варіант. Користувачі цього номеру зазвичай телефонують та представляються представниками різних банків. Не лише Ощадбанку, а й НБУ. Інколи телефонують не живі оператори, а роботи.

Звідки у шахраїв відомості з бази Ощадбанку?

На жаль, з 1 січня 2023 року Ощадбанк припинив коментувати дописи на сайті Мінфін. Ожин з користувачів цього сайту так прокоментував те, що сталося:

“У Даркнеті постійно продаються бази різних банків із балансами карт. Є шахрайські кол-центри які це роблять і все це кришить поліція. Ви стали жертвою такого колу центру. На жаль транзакції, які підтверджені кодом з смс або дзвінком, скасувати неможливо технічно. Шанси чогось досягти дорівнюють нулю. Єдиний шанс чогось домогтися це фізичне знищення цих шахрайських кол центрів”.

Як вберегтися від шахраїв

Міністерство у справах ветеранів України нагадує ветеранам та членам їхніх сімей про дотримання правил кібергігієни: 

  • Не повідомляйте конфіденційну інформацію, зокрема дані банківських карток, стороннім (Для виплати тих чи інших соціальних послуг Міністерство у справах ветеранів України використовує лише номер особистого рахунку ветерана чи члена його сім’ї (IBAN));
  • Не переходіть за сумнівними гіперпосиланнями, які надсилають вам. Офіційні сторінки державних органів, благодійних організацій, банківських структур у месенджерах та соціальних мережах мають бути верифікованими (містити відповідну позначку);
  • Отримуйте інформацію, особливо з приводу фінансових виплат від Міністерства у справах ветеранів, лише з офіційних джерел. Інформацію щодо надання та актуальності послуги інформацію можна отримати на сайті Мінветеранів https://mva.gov.ua/ чи за допомогою мобільного додатку ДІЯ;
  • У разі підозри шахрайських дій — негайно повідомляйте у правоохоронні органи.

Якщо ви стали жертвою кібершахрайства або виявили шахрайські дії, то можете звернутись за наданням правової допомоги чи за консультацією за такими посиланнями:

Раніше Інформатор писав, що тимчасова слідча комісія ВР, створена для боротьби з незаконними кол-центрами, які займаються шахрайством, 24 липня провела виїзне засідання у Дніпрі. Обговорювали, чому шахрайські кол-центри, які в тому числі залучають до своєї “роботи” неповнолітніх, досі не знищені. Депутати вважали, що погано працюють правоохоронці. Правоохоронці посилались на брак повноважень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube